no_cache چند تکنیک ساده برای شروع مهارتهای زندگی | مديريت موفقيت

چند تکنیک ساده برای شروع مهارتهای زندگی

مهارت های زندگی تکنیک ساده اولیه

راهنما 09903337056

چند تکنیک ساده برای شروع مهارتهای زندگی - شهرام محسنی

خیلی ساده بروم سر اصل مطلب ، از میان مطالب و تمرینهای مهارت های زندگی تعدادی از این تمرینات از آن جهت مهمتر هستند که کمک میکنند شما ادامه راه دوره و جزوه ها و مطالب مهارتهای زندگی را ساده تر و مطمئن تر  بپیمایید . بدون کمک همین چند تمرین اولیه ساده بسیاری از افراد  شاید قادر به پیگیری و اتمام تقریبا هیچ دوره و کلاسی در زندگی خود نبوده اند. البته هستند دوستانی که حتما بطور ذانی این چند نکته را یا از طریق خانواده و یا محیط و مطالعه گرفته اند .

  • تکنیک لذت دوم

بسیار افراد در شروع یک کار یا کلاس و دوره خوب عمل میکنند ولی با کمی سختی های طبیعی آن کار که برخورد میکنند حس و انگیزه خود را از دست میدهند . تحقیقات و سوالهایی که از مثلا مردم عادی که عادت به ورزش دارند نشان میدهد که این افراد هنگام ورزش بجای حس کردن و دیدن خستگی و زجر لحظه خود ورزش به لحطاتی بعد که ورزش تمام شده و یک نوع خستگی خوب و زیبا به آنها دست میدهد فکر و تمرکز میکنند ، به آن حالت آسوده و کمی خسته و یک نوع خنکی خاص و آرامش خاص که از کنار پارک یا باشگاه عبور میکنند تمرکز و فکر میکنند .

درحالی که بسیاری از افراد که برای مثال ورزش را ادامه نمیدهند به واقع به خستگی و زجز هر چند کوچک لحظه ورزش فکر و تمرکز میکنند . بدین ترتیب متوجه میشویم برای ادامه کارها و کلاسهایی که میدانیم برایمان مفید است ولی حس خسته کننده لحظات انجام آن کار یا کلاس ما را از ادامه باز میدارد ، باید تمرکز را به آینده تر یعنی جایی که نتیجه گرفیم و حس خوب داریم انتقال دهیم تا انجام آن کار راحت و آسان شود .

چند روزی این تمرینها را بطور نمونه انجام دهید و درضمن میتوانید خودتان نیز مثال و تمرینهای خیالی بیافرینید و ادامه دهید .  بطور خیالی در نظر بگیرید که میخواهید 10 لغت انگلیسی حفظ کنید ، زمانی که حس نامطلوب میخواهد بیاید فورا حس آینده را جایگزین کنید . آن لحظه که استاد انگلیسی میگوید آفرین خیلی خوب و یا لحظه ای که با چند خارجی دارید مکالمه انگلیسی میکنید ! چه حس خوبی و رضایت بخشی ! پس این حس خوب را جایگزین آن حس بد کنید و مثلا چند لحظه در ذهن با آن حس خوب به حفظ کردن لغات بپردازید . تعدای مثال خیالی جور کنید و مانند مثال بالا هنگامی که حس بد می آید آن را با حس خوب آینده آن یعنی لذت دوم جایگزین کنید . تمرینات میتوانند هر چه باشند ، مثال کتاب خواندن ، مثال پیگیری دوره مهارتهای زندگی ، گوش دادن به نصیحت و توصیه فردی که میدانیم در آن صحبت مهارت دارد و غیره ..

  • بامبو و پای بچه فیل

در خیلی از جاهایی که فیل دارند شاید دیده باشید که فیل به آن عظمت را فقط با نخ و یا طناب نازکی به یک شاخه کوچک بامبو بسته اند و جالب اینجاست که فیل هم فکر میکند زورش به آن نخ و شاخه کوچک نمیرسد ! داستان از اینجا شکل گرفته که هنگامی که فیل بسیار کوچک و بچه بوده با همچین نخ و شاخه ای پای او را بسته بودند که فیل نتواند به جای دیگری رود و همانجا ثابت بماند . بچه فیل کوچولو پس از بارها و بارها امتحان فهمید و برای همیشه باورش شد که زورش به آن نخ و شاخه کوچک بامبو نمیرسد و تا امروز هم برآن باور است و حتی سعی نمیکند  و نمیداند که اگر سعی کند کل نخ و بامبو را یکجا از زمین میکند !

اکنون ما با چند تکنیک ساده اراده شما را مانند همان بچه فیل و شاخه بامبو تحت کنترل خودتان قرار میدهیم . اراده ای که فقط گاهی برای شروع کار و تمرین نیاز دارید . البته امروزه ثابت شده که اراده و پشت کار خیلی خیلی زیاد ، خوب نیست بلکه تنها مانند استارتر اتومبیل میتوان از اراده استفاده کرد و باقی مسیر باید با خود حس و درک طبیعی انسان پیش برود .

برای تمرینهای بامبو و پای بچه فیل میتوانید روزی مثلا 7 دقیقه رو به دیوار بایستید و این در حالی باشد که دو دست شما بالا باشد و نیز یک پایتان هم بالا . توجه کنید باید حواستان همانجا باشد و به رویا فرو نروید یعنی باید تحمل کمی خماری آن چند دقیقه را داشته باشید . اگر بیماری خاصی دارید و دست و پایتان آسیب میبینند میتوانید از آنها استفاده نکنید و ساده به تمرین ادامه دهید . کلا دست و پا که خسته شدند میتوانید کمی به آنها استراحت دهید یا عوض کنید . پس موضوع این است که رو به دیوار باشید که حوصله تان سر برود و در صورت امکان دستان و یک پا بالا البته با رفع خستگی دست و پا . پس از چند جسله که تمرین کردید میتوانید زمان تمرین را از 7 دقیقه کاهش دهید .

برای تمرینهای استارتر اراده میتوانید در هنگام خوردن غذا فقط یکی از لقمه ها را مثلا 50 بار بجوید . احتمالا بعد از 20 جویدن حس میکنید لقمه خودش میخواهد برود پایین ولی سعی کنید ادامه دهید . و یا گاهی که میخواهید آب بنوشید ناگهان لیوان آب را نگه دارید و کنار بگذارید و بعد از مدتی آن را بنوشید .

نکته خیلی جالب این که نماز اول وقت بهترین تمرین برای استارتر اراده میباشد . البته من در مورد سایر ادیان اطلاعی ندارم ولی نماز اول وقت اسلام  بطرز جالبی اراده استارتر شما را بی آنکه در اراده زیاده روی شود فعال میکند .

  • هوش طولانی مدت

بسیار دیده شده افراد کار یا کلاس یا دوره ای را آغاز میکنند اما در مسیر زندگی موضوعاتی پیش می آید که آنها موقتا کار یا دوره را ترک میکنند . فقط برخی افراد قادر هستند بعد از مدتی که آن موضوعات جدید در مسیر زندگی فروکش کردند دوباره آن دوره یا کلاس قبلی را پی گیری و شروع کنند و اکثر افراد حتی آن را فراموش میکنند و یا انگیزه ثابق را نخواهند داشت . تمرین هوش یا حس طولانی مدت به این موضوع کمک میکند .

برای چند روز دقایقی این تمرین را انجام دهید که مثلا در خیال خود کاری یا کلاسی را شروع کرده اید . سپس تصور کنید موضوعات و مشکلاتی پیش می آیند که شما مجبورید دوره و کلاس را موقتا کنار بگذارید . سپس در خیالات خود زمان را سپری کنید ، یک روز ، دو روز ، هفته ... و در آخر تصور و خیال آن را در ذهن داشته باشید که پس از مثلا 3 ماه آن موضوعات دیگر مرتفع شده اند و شما باقی دوره  یا کلاس را بیاد میاورید و ادامه میدهید . مثال ها میتوانند خیالی بوده و از هر چیزی باشند ، ورزش ، تحصیل ، دوره مهارتهای زندگی در سایت simple-mba.ir ، پس انداز پول و بسیاری دیگر .

اکنون که با چند روز تمرین تکنیکهای ساده اولیه برای یادگیری و ادامه مهارت های زندگی در شما تقویت یافته میتوانید باقی مطالب و یا جزوه ها را در سایت مدیریت آسان پیگیری نمایید .

وبسایت مدرییت آسان با تهیه جزوه های خلاصه شده کارشناسی و کاربردی سعی بر آن دارد تا شما عزیزان را که این روزها فرصت چندانی برای  مطالعه ندارید یاری داده و در کمترین زمان بیشترین بهره را براحتی از مطالعه ببرید . برای تهیه و خرید جزوه کاربردی دیدگاه ها و تکنیک ها برای مهارتهای زندگی لطفا به این صفحه مراجعه نمایید .