پرورش اسپیرولینا روش ها و محیط کشت

پرورش اسپیرولینا کشت نور دما غذا

راهنما 09191073763

برای پرورش اسپیرولینا لزوما نیاز به تجهیزات و مکان خاصی نیست ، امروزه در هنگ کنگ پشت بامها را اجاره میکنند تا در آن این کار را انجام دهند . در داخل اتاق ، حیاط منزل ، زیرزمین خانه و خلاصه در هر کجا میتوانید کشت اسپیرولینا را شروع و پیگیری کنید . اکنون چون هنوز باصطلاح دست زیاد نشده بهترین فرصت شروع این کار سراسر سود برای هم سلامتی خود و خانواده و نیز از لحاظ مالی میتوانید رفته رفته آن را گسترش دهید .

برای تکثیر اسپیرولینا نیاز به برخی اطلاعات و لوازم دارید ، ابتدا باید شرایط رشد و تکثیر جلکب اسپیرولینا را فرا بگیرید و پس از آنکه با نکات و روند کار آشنا شدید آنگاه باید مقداری اسپیرولینای زنده بعنوان ذخیره یا باصطلاح استارتر و بذر تهیه کرده و عملا دست به کار پروش جلبک اسپیرولینا بشوید .

شرایط بسیار مهم محیطی برای جلکهای اسپیرولینا :

  1. غذای مورد استفاده که عموما و مطمئن ترین غذای آنها میلیاردها سال است همین مواد شیمیایی موجود در دل طبیعت بوده است
  2. نور خورشید و حتی نور لامپ های فلورسنت
  3. دمای مناسب برای رشد و تکثیر آنها

در مطالب گوناگون پایین همین صفحه با نکات و ترفند های ضروری پرورش اسپیرولینا آشنا میگردید ، در ضمن میتوانید جزوه آموزشی گام به گام جلبک اسپیرولینا در محیط خانگی را نیز هم اکنون خرید و دانلود نمایید ، این یک جزوه کامل و خلاصه شده نکات کاربردی میباشد . پروش این جلبک باصطلاح سبز فیروزه ای چه در حجم وسیع و داخل کارگاه و مزارع و چه در سطوح کوچک داخل منزل شما انجام گیرد از یک سری اصول پیروی مینماید که سعی میشود در مطالب این بخش سایت مدیریت آسان کسب کار برای شما عزیزان ارائه گردد .

آب مصرفی برای پرورش جلبک اسپیرولینا

بطور خیلی ساده آب که برای کشت اسپیرولینا استفاده میکنید خوب است مانند آب خوردن سالم باشد ، آب معمولی لوله کشی شهر بسیار مناسب میباشد با این نکته که کلر موجود در آب باید جداسازی و فیلتر گردد چون عموما آب لوله کشی شهرها بخاطر ایمنی کلر زده میشود . ساده ترین کاری که میتوانید در این زمینه انجام دهید این است که آب مورد نیاز را برای حدود یک  هفته در محیطی بگذارید و گاهی آب را بهم بزنید و بگردانید تا کلر آن تبخیر گردد . برای گردش آب و بهم خوردن آن گذشته از  بصورت دستی ، میتوانید از یک پمپ آکواریوم ساده نیز استفاده کنید .

   

روش تولیداسپیرولینا آب بدون کلر

هنگام تدارک تولید اسپیرولینا چه در محیط خانگی و چه بصورت تجاری و صنعتی نکته مهم در روش تولیداسپیرولینا آب مصرفی میباشد ، یکی از بهترین موارد میتواند همین آب مصرفی لوله کشی شهرها باشد . البته گفتنی است کشت اسپیرولینا بر خلاف کشاورزی و یا شستن ماشین آب بسیار کمی لازم دارد و در واقع به هیچ وجه هدر و ...ادامه مطلب

اصراف نمیشود . مشکل اصلی آب لوله کشی شهر روش تولیداسپیرولینا کلر است که براحتی این جلبک را از بین میبرد ، پس باید راهی برای از بین بردن کلر آن یافت . میتوانید به سادگی از لوازم آکواریوم و ماهی زینتی فروش ها فیلتر تصویه کلر و یا قرص ضد کلر تهیه و مصرف کنید . راه ساده تری نیز وجود دارد که آن این است باید چند روز بگذارید آب در جایی باشد تا کلر آن رفته رفته تبخیر شود و باصطلاح بپرد . اگر نوع کلر در آب hypocholorite باشد در دمای معمولی اتاق طی یک روز کلر آن تبخیر میشود و به هوا میرود اما اگر کلر از نوع کلرامین باشد یک هفته لازم است تا کلر آب ناپدید و تبخیر گردد . میتوانید از شهرداری یا سازمان آب شهر خود سوال کنید که چه کلری در آب استفاده میکنند ، و یا برای اطمینان یک هفته آب را بگذاری تا هر چه که باشد کلر آن تبخیر شود و به هوا بپرد . نکته دیگر اینکه بهم زدن و چرخاندن آب و یا با کمک حباب های لوله های آکواریوم سرعت تبخیر کلر از آب بیشتر میگردد . استفاده از شیر آب معمولی روش تولیداسپیرولینا این حسن را دارد که خود آب دارای مواد معدنی مناسب میباشد که آن هم برای اسپیرولینا بسیار مفید میباشد ، ولی اگر از آب مقطر و یا آب باران و امثال آن استفاده میکنید که مواد معدنی ندارند باید طبق جدولی مواد معدنی مناسب نیز به پودر غذای اسپیرولینا بیافزایید . لطفا برای خرید کتابچه راهنمای پرورش اسپیرولینا در محیط خانگی به لینک مراجعه نمایید ، و یا از طریق منوی محصولات سایت به صفحه مورد نظر دستابی پیدا کنید .