no_cache چگونه درآمد خود را در مدت کمتراز سه سال دو برابر کنید (قسمت دوم) | مديريت موفقيت

چگونه درآمد خود را در مدت کمتراز سه سال دو برابر کنید (قسمت دوم)

ماهان تیموری فروش دو برابر قسمت دوم

راهنما 09903337056

چگونه درآمد خود را در مدت کمتراز سه سال دو برابر کنید

(قسمت دوم)

نحوها فزایش درآمد خودتان، فراز و نشیب های کارآفرینی

به عنوان کارآفرین انتظار فراز و نشیب های جدی را داشته باشید. روزی، همه چیز بر وفق مراد است و روز بعد در قعر سقوط هستید و متحیرید که چگونه خود را از این شرایط خارج کنید. چه چیزی باعث این فراز و نشیب ها می شود؟ خوب، کارآفرینان با چالش های خطیری روبه رو هستند:

آیا می توانید محصول جدید خود را به موقع ارائه کنید؟ آیا نتیجه خواهد داد؟ آیا مردم آن را می خرند؟ آیا رقبا از شما پیشی می گیرند؟ آیا می توانید سرمایه لازم را تامین کنید؟ چنین سوالاتی ادامه دارند. این فراز و نشیب های خشن با روحیات اغلب کارآفرینان سازگار است. بسیاری از آن ها نیز از بی نظمی دوقطبی رنج می برند که نام خودمانی آن »بیماری مدیران ارشد اجرایی « یا  » افسردگی جنون آمیز « است. مراحل یا  »منحنی‌های انتقالی «که کارآفرینان تحمل می کنند، مانند چرخ و فلکی با سقوط ها، فرازها و فرودهای بالقوه  « است که هر کدام منحنی های بزرگ و کوچک مخصوص خود را دارد که شامل موارد زیر می شود:

  • خوش بینی ناآگاهانه آینده کسب وکار شما بسیار مثبت به نظر می رسد. همه چیز عالی است. افسوس، احساسات و شرایط کسب وکار شما محکوم به تغییر است. اما در همین حین، مثبت اندیشی خود را به کار اندازید. با رسانه ها گفتگو کنید. سرمایه گذاران جدید را به صف کنید. در این مرحله برنامه ریزی و بودجه بندی نکنید. شاید نقطه نظرات عالی شما منجر به طرح های غیرواقعی یا هزینه هایی گزاف در آینده شود.
  • بدبینی آگاهانه اکنون درک جامعتری نسبت به بازار و بخش متناسب با کسب وکار خود دارید. آگاهی داشتن شما را عصبی و نگران می‌کند. اکنون زمان آن است که برای کسب جایگاه موردنظر شرکت برنامه ریزی کنید، اما در این مرحله با رسانه‌ها صحبت نکنید.
  • بحران هویت وای! ناگهان فهمیده اید که مالکیت کسب وکار چقدر مخاطره آمیز و دردسرساز است. از خو شبینی به سمت نگرانی و ناامیدی حرکت کرده اید. در این مرحله جلسات تیم را هدایت نکنید، زیرا همه را ناامید می‌کنید. از دوستان و آشنایان نزدیک خود حمایت روحی طلب کنید. به آن نیاز خواهید داشت. نهایت تلاش خود را برای معاینه خودتان انجام دهید. از شرایط فعلی کسب و کار خود درس بگیرید.
  • سقوط و نابودی هیچ چیز برای شرکت شما نتیجه بخش نبوده است. باید درها را ببندید، ورشکسته شوید یا به روش حزن انگیز دیگری از شکست رنج ببرید. چیز زیادی برای گفتن باقی نمانده است. افسوس، کسب و کار شما شکست خورده است. اکنون سراغ کار دیگری بروید.
  • خوش بینی آگاهانه شما دوباره امیدوار و پرانرژی هستید و این رفتاری فوق العاده برای هر کارآفرینی است. نهایت امید و انرژی را داشته باشید تا زمانی که چرخ و فلک مجددا شروع به کار کند.

بهره‌وری شخصی

تمرکز عمیق مهم ترین ساح شماست. تام پیترز نویسنده کتاب پرفروش » در جستجوی برتری « معتقد است که باید «شیفته ماموریت» خود باشید. حداقل یک بار در ماه «روز تمرکز » داشته باشید و در آن روز فقط به مسائل اساسی شرکت خود فکر کنید. در آن روز هیچ کار دیگری انجام ندهید. از چهار گام اصلی مدیریت زمان استفاده کنید: فهرستی از وظایف و فعالیت‌های برنامه ریزی شده خود تهیه کنید. آن ها را اولویت بندی کنید. پیشرفت روزانه خود را کنترل کنید. برای یافتن روش های افزایش بهره وری، نتایج را تحلیل کنید. هر روز از خود بپرسید «5 مورد مهمی که باید امروز انجام دهم کدامند » وقتی آن ها را پیدا کردید، انجامشان دهید. تمرکز خود را با این پنج روش حفظ کنید:

1. تصور کنید به جای یک روز کاری معمولی، فقط دو ساعت وقت دارید. فقط روی وظایفی حیاتی کار کنید که در این محدوده زمانی می گنجند.

2. خود را از  » جنون پیام ها « خلاص کنید. فقط دوبار در روز ایمیل های خود را کنترل کنید.

3. فهرست اولویت های خود را به عنوان یک یادآوری کننده دائمی در معرض دید قرار دهید.

4. قبل از شروع کار خوراکی مختصری بخورید. وقتی گرسنه هستید، نمی‌توانید تمرکز کنید.

5. از زمان سنج استفاده کنید تا به کارایی شما کمک کند.

وقتی هیات مشاوران خود را ایجاد می‌کنید، به دنبال «شرکت سازانی » باشید که می‌توانند روش‌های گسترش شرکت را به شما نشان دهند، نه وکیل‌ها و حسابدارانی که بر کارهایی که نمی‌توانید انجام دهید، تمرکز می‌کنند. در جستجوی کارشناسان « بازاریابی، تبلیغات، منابع انسانی، ائتاف های استراتژیک، اعطای امتیاز چند واحدی یا کسب وکارهای بین‌المللی» باشید. تصویر رنگی خود را به مشاوران نشان دهید. هر چند ماه یک بار با آن ها ملاقات کنید. مربیان و آموزگاران کسب وکار نیز می‌توانند به شما کمک کنند. کسب وکار شما مهم است، اما زندگی شما اهمیت بیشتری دارد. برای هر دو مورد، زمان بگذارید. اول زمان خانوادگی را در تقویم خود یادداشت کنید و هر چیز دیگری را در اطراف آن برنامه‌ریزی کنید. این کار شامل اختصاص پیشاپیش زمان برای گذران تعطیات، بازی با بچه ها و رفتن به کنسرت است. از استرس اجتناب کنید. مودب باشید. هوشمندانه از زمان استفاده کنید. مشکلات کاری خود را به خانه نبرید. ورزش کنید، حتی اگر نرمش در اتاق هتل باشد. ». سخت کار کنید، سخت بازی کنید«.شبها و آخر هفته ها را استراحت کنید تا باتری بدنتان دوباره شارژ شود.