no_cache گیاه اسپیرولینا جلبک سبزآبی سیانو باکتری میباشد | مديريت موفقيت

گیاه اسپیرولینا جلبک سبزآبی سیانو باکتری میباشد

گیاه اسپیرولینا سیانوباکتری سبزآبی

راهنما 09903337056

گیاه اسپیرولینا بواقع نیمه گیاه و نیمه باکتری میباشد و در خانواده ساینوباکتری های سبزآبی قرار دارد . این جلبک بطور طبیعی در مناطق گرمسیری که محیط آن قلیایی بوده رشد می کرده است . امروزه از این باصطلاح گیاه به عنوان بهترین مکمل غذایی برای جلوگیری و نیز درمان بیماری ها استفاده میشود ، گیاهی گه سه و نیم میلیارد سال عمر داشته و در دریاچه های نمک مناطق گرم سیری آفریقا و آفریقای مرگزی و جنوبی به حیاط خود ادامه داده است .

بسیاری از مردم هنگامی که به تغذیه مناسب فکر میکنند تنها گوشت و تخم مرغ بیادشان می آید ، جالب که اسپیرولینا از لحاظ ارزش غذایی از آنها کمتر نیست بلکه از بسیاری جهات ارجح تر نیز میباشد . این جلبک گذشته از پروتئین و ویتامین و قند و اسیدهای چرب مورد نیاز بدن حاوی مقادیر مناسبی از مواد معدنی کلسیم ، فسفر ، منیزیم و آهن نیز میباشد بطور که کارشناسان میگویند حاوی بیش از 14 ماده اصلی مغذی که بدن ما بشدت به نیاز دارد میباشد و نکته نهایی اینکه به علت جذب آسان گوارشی از راه روده به آسانی جذب بدن میشود .

پروتئین های موجود در گیاه اسپیرولینا بخاطر کیفیت بالا براحتی تعادل اسیدهای آمینه ضروری بدن را برقرار میسازد . برخی اسید های چرب مورد نیاز در بدن ما ساخته نمیشوند  اسید لینوئیک واسید لینونیک که در کاهش کلسترول خون حیاتی میباشند و این جلبک جادویی بمقدار قابل توجهی از این اسیدهای چرب را در خود داراست

دیگر اینکه بدن انسان امروز بخاطر مصرف زیاد غذاهای اسیدی باعث تجمع اسید در بدن شده است و سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با این تجمع کلی اسید مواد معدنی را از سلولها و اسخوانها فراخوانی میکند که آن نیز به نوبه خود سیستم ایمنی بدن را کاهش میدهد و کم خونی پوکی استخوان ضعف سیستم عصبی را به دنبال داشته است . با مصرف متناسب روزانه اسپیرولینا بدن انسان بطور کلی کمی بطرف قلیایی گرایش پیدا کرده و در نتیجه سوخت ساز طبیعی بدن سلول ها شاداب تر  گشته سیستم ایمنی بدن افزایش چشمگیری میبابد .

افرادی که زیاد سرما میخورند ، زود خسته میشوند ، در کارها انگیزه کافی ندارند توصیه شده با مصرف اسپیرولینا و سوخت و ساز مناسب بدن انرژی کافی را بخود باز گردانند . کبد همانطور که میدانید تخریب و سموم بدن را انجام میدهد و نیز مواد مغذی را در خود انبار میکند تا خون بموقع آنها را به اندامها  سلول ها برساند ، پروتئینها و ویتامینهای موجود در اسپیرولینا بهترین غذا برای خود کبد محسوب میشوند .

برای یادگیری کشت جلبک اسپیرولینا در محیط خانگی و بصورت گام بگام میتوانید با خرید کتابجه راهنما از نکات ضروری و کاربردی آن آگاه شوید ، در سه مرحله میتوانید در داخل یک آکواریوم کشت و بداشت اسپیرولینا را انجام دهید و با مواد غذایی آن دمای مناسب و تناسب نور آن آشنا شوید .