no_cache زعفران – فراوری و بسته بندی – کار دوم پولساز شما | مديريت موفقيت

زعفران – فراوری و بسته بندی – کار دوم پولساز شما

راهنما 09903337056

زعفران - فراوری و بسته بندی - کار دوم فصلی پولساز شما

فرآوری و بسته بندی زعفران کاری است که با سرمایه اندک میتوانید آن را انجام دهید ، این حرفه هم کار ارزشمندی است و هم در بخش بازاریابی و فروش آن میتواند برای شما درآمد مکفی ایجاد نماید . در فرآوری زعفران که در واقع جداسازی کلاله از گل میباشد با  سرمایه حدود 50 میلیون تومان میتوانید یک چرخه و گردش کاری ایجاد کنید .

برای فراوری زعفران یک اتاق تمیز خوب مورد نیاز است که گرم باشد و عددی در حدود 4 میلیون تومان تجهیزات مانند توری لازم است تا بتوانیم زعفرانی که باصطلاح توزیع یا همان جداسازی شده را در آنجا خشک کنیم . مبلغی حدود 40 میلیون تومان را میتوانید صرف خرید گل کنید ، آن هم در طی شاید دو روز  .

از آنجا که کشاورزان با حجم بسیار زیادی از گل در فصل محصول زعفران روبرو هستند و  فرصت اینکه کلاله را از گل جدا و آن را خشک کنند ندارند  این فرصت مناسبی برای بازار کار شما عزیزان میباشد . فرآوری زعفران بیشتر در استانهایی مانند خراسان و کردستان مورد نیاز میباشد  . مخصوصا همکاری خانوادگی به سود مناسب می انجامد ، گل ها را جمع کرده آنها را پر کنید ، باز کنید و کلاله از گل را جدا کرده خشک کنید و به بازار عرضه کنید تا انشاالله سود پر برکتی نصیبتان گردد . در حال حاضر برای جداسازی کلاله از گل زعفران نیاز به مجوز خاصی نمیباشد .

در زنجیره ارزش کاری زعفران در دو بخش آن توصیه میشود که با سرمایه کم وارد شوید ، یک بخش مرحله گل زعفران و جدا سازی آن است . بخش دوم  میتوانید در بازاریابی و فروش کار کنید ، یعنی محصول نهایی زعفران بصورت بسته بندی شده در اوزان یا همان وزن های مختلف  را از شرکت هایی که دارای مجوز یا ایزو بوده و نیز مراحل سلامت وزارت بهداشت را نیز گذرانده اند ، با تخفیف مناسب میخرید و سپس خودتان این بسته ها را چه به روش الکترونیک و یا بازاریابی اینترنی و چه از روش حضوری و سنتی آن را بفروش میرسانید .

به گفته کارآفرین های خبره این حرفه ارزش و اعتبار یک کسب و کار  به سودآوری فعلی و یا حتی میزان سرمایه آنها نیست بلکه به ارزش یک سازمان و کسب کار به میزان اعتباری است که در جامعه و بازار ایجاد کرده است . این به این معنی است که با پنجاه میلیون سرمایه اگر خوب و مرتب کار کنید میتوانید اعتبار و گردش کاری چند برابر برای خود دست و پا کنید .

همانطور که میدانید زعفران بصورت وزنی خرید و فروش میشود . از خود بپرسید آیا فرضا من فروشنده خوبی هستم ؟ در حقیقت بخشی از این مهارتها را میتوان آموخت مثلا ، از طریق ویدیو در سایت simple-mba.ir . از طرفی هر چه محصول مورد فروش مرغوب تر و با برند شناخته شده باشد در نتیجه فروش آن چندان مشکل نمیباشد . میتوانید زعفران بسته بندی شده را به فروشگاه های بزرگ و کوچک ارائه دهید تا سهم خود را از بازار بدست آورید ، البته فروشگاه های کوچک برای شروع مناسب تر است .

فروشنده خبره توصیه میکند کالای فروش را طوری انتخاب کنید که مزیتی داشته باشد که بتوانید رقابت کنید مثلا مهر استاندارد داشته باشد و یا از برند معروفی باشد خلاصه چیزی که سایر رقیبان کمتر داشته باشند و شما با این مزیت رقابتی بتوانید وارد بازاری شوید که خریدار دارای قدرت چانه زنی و نیز حق انتخاب میباشد . با حدود 50 میلیون سرمایه در بخش بازاریابی و فروش زعفران فرد میتواند در ابتدا ماهی یک الی دو میلیون سود ببرد که در طی زمان این افزایش میابد .

از آنجا که محصول زعفران صادراتی نیز میباشد دست کم در کشورهای منطقه هم اکنون روی آن کار میشود و خریداری میشود ، در حالت کار گسترده تر کار شما میتواند صادرات محصول مرغوب زعفران را نیز در بر گیرد . صدور مجوز میتواند از سازمان غذا و دارو درخواست شود . برای اینکار باید سند و یا اجاره نامه فضای تولید و تجهیزات اولیه آماده باشند .

توصیه ویژه در کار زغفران :

 1 - خوش قول باشید   2- جنش مرغوب ارائه دهید   3- حضوری و مجازی بازاریابی کنید