کسب و کار- کوچک تا متوسط

کسب و کار طرح و راه اندازی

راهنما 09903337056

چگونه کسب و کار راه اندازی کنیم

امروزه راه اندازی کسب و کار تبدیل به یک دانش آسان شده است بر خلاف گذشته که شما میبایست سالها کنار دست یک استاد و یا بازاری بایستید تا باصطلاح کار بدزدید و کار یاد بگیرید. در قسمت های مختلف این بخش از وب سایت مدیریت آسان simple mba به شما آموزش میدهیم که چگونه انواع کسب و کار کوچک تا متوسط را راه اندازی کنید. چگونه کسب و کار اینترنتی و غیر حضوری بر پا کنید و اینکه چگونه و از کجا مجوز کسب و کار خانگی را دریافت کنید. ملزومات نماد الکترونیک برای راه اندازی یک فروشگاه انترنتی کدام هستند. به شما راهنمایی خواهیم داد تا متوجه شوید از میان کسب وکار الکترونیک و صنعتی کدام را برگزینید و البته بسیاری دیگر.

برای شروع یک کار جدید قبل از هر نکته بهتر است که business plan یا همان بطور ساده طرح کسب و کار داشته باشید. بطور خلاصه در یک طرح کسب و کار افکار خود را کمی دقیقتر از یک خیال خام بر روی کاغذ مینویسید البته این  در عمل بسیار آسان است و فقط ظاهر آن سخت است. بسته به آن که کسب وکار با سرمایه اندک راه اندازی میکنید ویا نوع کسبو کار هنری است و یا صنایع دستی و شاید هم صادرات و واردات شما نکات مرتبط با آن بیزنس و یا شغل را در نظر میگیرید. البته در قسمت مربوط به خود طرح کسب و کار به طور کامل توضیح داده میشود و در اینجا فقط نکاتی بطور خلاصه برای شما مطرح میکنیم که ایده ای در زمینه طرح کسب و کار داشته باشید.

  • تعیین هدف

بطور شفاف در یکی دو جمله مینویسید که هدف چیست . مثلا هدف صادرات روغن مایع به کشور تاجیکستان است  و نه اینکه هدف این است به یکی از این کشورها برویم ببینیم چه میشه کرد!!

  • راه و یا راه های رسیدن به هدف

مثلا از طریق جستجوی اینترنتی چند شرکت در آن کشور مبدا پیدا کرده وارد مذاکره میشویم و یا اینکه از طریق حضور فیزیکی و اعزام ویزیتور  به کشور مبدا اقدام به بازار یابی برای کسب و کار مورد نظر خود میکنیم.

  • تعیین بازه زمانی بطور تقریب

بهتر است با کمی مشورت و یا تحقیق و حتی حدث و گمان یک بازه زمانی برای کار تعیین کنید. برای مثال بالا میتوان گفت ما در طول سه ماه باید دست کم دو مشتری مناسب بدست آورده باشیم. البته این زمان بنا بر مقتضیات قابل تمدید میباشد اما داشتن یک بازه زمانی یا باصطلاح deadline به نظام فکری و همینطور سیستم کسب و کار شما کمک میکند گارد مناسب و برنامه ریزی دقیقتر به طرف هدف را داشته باشد.

  • تخمین سود و درآمد حاصله

حتما باید سود و درآمد را تخمین بزنید و این هم از لحاظ روانشناسی ثروت و موفقیت و هم از لحاظ سیستم کسب و کار بسیار اهمیت دارد. در مثال بالا میتوان با کمی جمع و تفریق در شغل مورد نظر پیش بینی کنیم تا سه ماه آینده هزار قوطی روغن  به تاجیکستان صادر کرده و در مجموع یک میلیون تومان برای شروع سود خواهیم  برد. توجه داشته باشید ممکن است رقم واقعی با تخمین اولیه متناسب نباشد و این اشکال ندارد. پس حتما تخمین سود را از طریق مشاوره و یا محاسبات و یا حتی تخمین و تجربه انجام دهید.

ممکن است شما در انتخاب و شروع یا همان استارت آپ کار و شغل مشکلی نداشته باشید ولی معمولا در ادامه راه آن کار یا شرکت به مشکل بر بخورید. در این صورت شما میتوانید در زمینه مدیریت کسب و کار  در سایت مطالعه کنید و بازدهی خود و شرکت و شغل خود را ده ها بار افزایش دهید.