کالانیتی ماران میلیارد پادشاه تلوزیون جنوب هند

کالانیتی ماران میلیاردر پادشاه تلوزیون جنوب هند

راهنما 09903337056

کالانیتی ماران میلیارد پادشاه تلوزیون جنوب هندوستان

 ماران يكي از ميلياردهاي هند و شخصي بسيار نامدار در عرصه رسانه ميباشد. در سال 2010 در رده سیصد و چهل و دوم با 2/9 ميليارد دلار در فهرست میلیاردرهای مجله فوربز قرار گرفت . كالانيتي ماران لقب پادشاه تلويزيون هند را بخود اختصاص داده او موسس و يكي از مالکين عمده سهام شرکت شبکه تلویزیونی سان در جنوب هند ميباشد .

كالانيتي در در سال 1964 در شهر تامیلاندو در هندوستان به دنیا آمد وی فرزند وزیر اسبق بازرگانی هند ،  موراسولی ماران و برادر وزیر اسبق نساجی هند ،  دایانیدی ماران ميباشد  کالانیتی ماران تحصيلات خود را در مدرسه دون بوسکو در چنای به اتمام رساند و سپس در كالج لويولا ادامه تحصيل داد وي تحصيلات دانشگاهي خود را در دانشگاه اسكرانتون در ايالت   پنسيلوانياي آمريكا به پايان رساند و با مدرك MBA از اين دانشگاه فارغ التحصيل شد . وي در سال 1987 به هند بازگشت و در مجله  كانگومام تاميل كه خانواده اش مالك آن بودند در سال 1980 مشغول بكار شد و در سال 1990 يك مجله اخبار ويدئويي به نام   پومالاي را راه اندازي كرد كه البته در سال 1992بخاطر بكارگيري بدون مجوز قانوني ازمطالب شخص ديگري اين مجله بسته شد .

 کالانیتی ماران میلیاردر هندی ، در سال 1993 با دریافت وامی‌ به مبلغ 86 هزار دلار از بانک به عنوان سرمایه اولیه ، شرکت شبکه تلویزیونی سان را تاسیس کرد . ثروت خالص ماران به این شکل تا سال 1995 به 10 میلیون دلار و تا سال 2000 به 100 میلیون دلار و تا سال 2005 به یک میلیارد دلار رسید . گروه سان در حال حاضر در زمینه رسانه  ،  تولید فیلم و مخابرات دوربرد فعالیت می‌کند  . این گروه خدمات خود را به 27 کشور جهان  منجمله ایالات متحده ،  کانادا ،  کشورهای  اروپایی ،  سنگاپور ،  مالزی ، سریلانکا ، آفریقای جنوبی ، استرالیا و نیوزیلند ارائه ميكند.

ماران هم اكنون مالكيت 77 درصد شركت شبكه تلويزيوني سان كه بالغ بر 20 كانال تلويزيوني و 46 ايستگاه راديويي ميباشد را دارا ميباشد اين شركت در سال 2006 وارد بازار بمبئي شد و درآمدي بالغ بر 133 ميليون دلار  را براي اين كمپاني به همراه داشت . ماران همچنين مالكيت شركت ديگري كه توليد كننده فيلم ميباشد بنام سان پيكچرز را دارا میباشد كه در سال 2010 يكي از پرهزينه ترين فيلمهاي هندوستان را توليد ميكرد . از آنجا که اکثر ثروتمندان جهان راه های مختلفی برای درآمد زایی میابند ماران نیز راه های بسیاری برای افزایش درامدو  پيشبرد كسب و كار خود مانند پای گذاشتن در صنعت هوايي نيز ميباشد  .

ماران همچنین به طور اشتراکی با گروه آسترو مالک بخشی از سهام سان دیرکت (یک شرکت خدمات تلویزیون خانگی که دارای بیش از 4/5 میلیون مشترک است) نیز همکاری دارد . آناندا کریشنان ، یک میلیاردر دیگر هندی از ديگر مالکين گروه آسترو ميباشد . گفتنی است ماران با مدیریت بهنگام خود موفق به دريافت جايزه CNBC ارنست اند يانگ شد و مجله فوربز او را پادشاه تلويزيون هند لقب داد.