پرورش گل وگیاهان تزئینی یکی دیگر از مشاغل با عشق وسودآور

راهنما 09903337056

مشاغل با عشق و سودآور پرورش گل وگیاهان تزئینی

عشق و علاقه وافر دراین راه بسیار لازم است زیرا با شغلی ظریف و حساس مواجه هستید . برای شروع پرورش گل و گیاه می توانید حتی از آپارتمان کوچک خودتان و یا حیا ط منزل شروع به کار کنید . و یک فضایی را اختصاص به شغل بدهید . درصورتیکه قصد انجام کارآفرینی در زمینه گل و گیاهان تزئینی را بصورت گسترده تر و یا حرفه ای دارید زمینی به مساحت حد اقل 500 مترمربع تهیه نموده و با سرمایه ای معادل 50 میلیون تومان شروع به کار نمایید . در صورتی که سرمایه مقدماتی را نداشته باشید میتوانید با مراجعه به اداره جهاد کشاورزی پس از دریافت پروانه بهره برداری درخواست وام داده و استارت کار خود را با بودجه تسهیلی بزنید .

مبلغ 50 میلیون تومان در راه تولید و یا پرورش گل و گیاهان زینتی به صرف تهیه و ساخت گلخانه ای به مساحت تقریبی 200 تا 250 متر و خرید بته های مادر میباشد . تحصیلات آکادمیک و یا دانشگاهی در ابتدای کار بسیار حائز اهمیت است در صورتیکه این تحصیلات را نداشته باشید میتوانید به مراکز آموزشی معرفی شده توسط اداره جهاد کشاورزی در دوره های 6 ماهه تا 2 ساله کلاسهای این موسسات آموزشهای لازم این پرورش گل و گیاهان زینتی را با اخذ مدرک ببینید .

راه فروش محصولات گل و گیاه زینتی پرورشی : عرضه مستقیم در سطح شهر و استانهای دیگر و یا شرکت در مناقصات ادارات یا استفاده از محل پرورش گل وگیاه بصورت نمایشگاهی پیشنهاد می گردد . داشتن پروانه بهره برداری جهت ارسال محصول برای تولید کننده الزامی است چنانچه برای شروع کارتان وام از بانک اخذ نمودید با یک تنفس یک تا دوساله تا زمان بهره برداری مواجه خواهید بود که فرصتی بسیار مناسب جهت بهره وری است .

مواد اولیه موردنیاز برای کار ، خاک گلدان ، کود و سم ، گاهی هم بذر که میتوان در سطح شهر تهیه نمود . در ابتدا گیاهان و یا قلمه گیاهان را را میتوانید از گلخانه دارها خریداری نمائید . به گفته کارشناسان این حرفه ، سود حاصل از این کار با حتی با سرمایه اندک ، بین صد تا سیصد درصد متناوب است البته با احتساب فروش عمده تا فروش مستقیم به مصرف کننده .

شایان ذکر است  کشورهای همسایه در این زمینه استقبال زیادی دارند و جهت صادرات به کشورهای همسایه نیز میتوان فعالیت گسترده ای داشت چنانچه حرفه ای و با دانش روز این کار وارد عرصه شوید میتوانید در امر صادرات نیز بدرخشید . برای مدیریت آسان کسب و کار کوچک و یا حتی شغل شخصی خود میتوانید از مطالب آموزشی این سایت مدیریت آسان موفقیت استفاده کنید . کتاب هایی مانند simple mba یا هان مدیریت آسان کسب و کار ، قانون جذب نوشته شهرام محسنی و بسیاری مطالب مفید دیگر ..

امید است شما هم روزی نامتان در لیست کارآفرینان این سرزمین قرار گیرد