نحوه پرورش جلبک اسپیرولینا توضیح آسان

نحوه پرورش جلبک اسپیرولینا PH بالا

راهنما 09903337056

از آنجا که احتمالا با خود اسپیرولینا آشنایی دارید به توضیح نحوه پرورش جلبک اسپیرولینا میپردازیم ، این جلبک سبز آبی فیروزه ای میلیونها بلکه میلیاردها سال است که بر روی زمین بطور طبیعی پرورش یافته است . البته در  مجموع جلبکها در شرایط کاملا متفاوت از برفهای آنترکتیکا تا روی اقیانوسها و حتی در کویر ها نیز خود را تطبیق داده اند و قالبیت سازگاری با محیط و رشد و تکثیر یافته اند .

اما خانواده اسپیرولینا موفق شده خود را طی شرایطی خاص وفق دهد که تقریبا هیچ جاندار دیگری نمیتواند در آن شرایط دوام بیاورد ، جتی به جرات میتوان گفت درصد بالایی از سایر جلبکها نیز در شرایط استثنایی نحوه پرورش جلبک اسپیرولینا از بین میروند و این از پرطرفدارترین خصیصه های این جلبک شده است چرا که با این خاصیت که برایتان توضیح میدهم تقریبا تمام آلودگی ها از محیط پرورش اسپیرولینا بسادگی جذف میشوند .

این خاصیت گرانبها در خانواده اسپیرولینا در واقع خاصیت PH بسیار بالایی است که این جلبک بسادگی در آن دوام می آورد ، هنگام شروع کشت معمولا PH به حدود 8.5 میرسد و رفته رفته بالا میرود تا از محدوده 10 نیز عبور میکند ، یعنی زمان برداشت محصول میتوان PH را بین  و کمتر از 11 نگه داشت و این بدین معنی است که تمام آلودگی ها و میروبها در آن محیط نابود میشوند ! برای اینکه بطور کمکی PH محلول را در زمان برداشت افزایش دهیم میتوانیم از Sodium BiCarbonate که همان جوش شیرین است استفاده کنیم .

برای خرید جزوه کامل و خلاصه کاربردی پرورش اسپیرولینا در محیط خانگی میتوانید از لینک مورد نظر استفاده نمایید ، در این جزوه بصروت بسیار ساده و کاربردی نکات ضروری نحوه پرورش جلبک اسپیرولینا و نیز نور و دما و غذای اسپیرولینا توضیح داده شده است .