کارگاه تولید تجهیزات الکترونیک – بردهای الکترونیکی

راهنما 09903337056

تولید تجهیزات و لوازم و برد های الکترونیکی

 آموزش احداث کارگاه تولید تجهیزات الکترونیک و بردهای الکترونیکی با توجه به بازار کار بسیار مناسب آن به شما عزیزان رشته های الکترونیک توصیه میگردد. بازار هدف این رشته میتواند سازمانهای دولتی و خصوصی نیازمند بردها و قطعات الکترونیک باشد.

برای احداث این کارگاه نیاز به سی میلیون تومان هزینه در گردش و ده میلیون تومان برای تجهیزات و محل کار و نیز حدود ده میلیون هم به عنوان هزینه های پیش بینی نشده خواهید داشت. با 50 میلیون تومان سرمایه گذاری و دو پرسنل که اگر متخصص هم باشند چه بهتر و البته پایداری در بازار تا سرانجام جای خود را در این حرفه پیدا کنید،  پس از حدود شش ماه به درآمدی حدود چهار تا پنج میلیون خواهید رسید.

 قطعات الکترونیک در ایرانچگونه تولید کنیم - قطعات الکترونیکی - ی

توصیه کارشناسان به شما این است که بر روی نکته کلیدی خدمات پس از فروش محصولات الکترونیکی و تجهیزات الکترونیک خود تاکید و تیکه کنید. از آنجا که بازار توسط اجناس نامرغوب و ارزان چینی اشباع شده است ولی در عین حال با خرابی زود هنگام بسیاری از این قطعات چینی بخاطر دوری راه از چین هیچ خدمات پس از فروشی ندارند. لذا توصیه میشود برای ارائه بردهای الکترونیکی تولید خود و سایر قطعات الکترونیک برای مدتی اجناس خود را بصورت امانی در نزد فروشنگان بگذارید تا رفته رفته به کیفیت کالای شما و خدمات پس از فروش شما اطمینان بیشتری حاصل کنند.

پس از تولید بهتر است کالای الکترونیک تولیدی و مونتاژ های الکترونیک خود مانند بردهای چراغ برق خیابانی ، سیستم های خورشید و پانل های خورشیدی و غیره را به شهرک های صنعتی ، شرکت تولید برق و بطور کلی هر سازمان دولتی و غیر دولتی که نیاز به مونتاژ و تولید برد های الکترونیک و قطعات دارد ببرید و به آنها ارائه نمایید.

برای تهیه مواد اولیه میتوانید به محل تجمع کارخانه داران و یا شهرک های صنعتی استان خود سر بزنید. برای موفقیت در رشته مونتاژ قطعات الکترونیک نیاز به دانش فنی همراه با پشتکار و تداوم در کار خواهید داشت. برای موفقیت بیشتر گذشته از کپی با کیفیت کالاهای موجود بازار میتوانید نیاز سنجی کنید که اکنون چه چیزی مورد نیاز است که هنوز در ایران تولید نشده؟ مثلا سیستمی که با آن لامپها با موبایل روشن و خاموش شوند و یا نور آنها با موبایل تنظیم شوند. بدین ترتیب بچه های برق و الکترونیک میتوانند با نوآوری در تولید و بومی کردن کالا و تجهیزات الکترونیک فوق پیشرفته مصرف کننده را به خرید کالای ایرانی ترغیب کنند . به توصیه تولید کننده خبره بروز بودن و تحقیق در مورد محصولات و خدمات جدید میتواند براحتی رقیب مناسبی برای کالاهای مشابه خارجی باشد. علم و تحصیلات شما در دانشگاه اکنون باید در کارگاه بصورت عملی قابل اجرا و استفاده باشد ، از این رو حتی بد نیست حدود چند ماه در یک واحد صنعتی مشغول به کار باشید تا به تطبیق دانش و روال عملی آن بیشتر دست یابید.

برای تولید تجهیزات الکترونیک مشاغل خانگی دیپلم فنی حرفه ای کافیست و برای احداث کارگاه مهندسی الکترونیک لازم است که مجوز کار را از اتحادیه الکترونیک استان خود میتوانید دریافت کنید.

توصیه به جوانترها : شاگردی کنید ، بازاریابی و نیازسنجی کنید ،  با مشتری مدارا کنید