قلم زنی یا قلم کاری کارآفرینی هنر دستی با سرمایه کم

راهنما 09903337056

قلم کاری

حتما هنوز هم دغدغه این را دارید که شما در چه شغلی می توانید موفق شوید و از کجا شروع کنید .در این بخش می خواهم شما را با شغل قلم کاری آشنا کنم و بگویم بازار کار قلم کاری یا همان قلم زنی چگونه است ، مراحل اداری آن چیست و چقدر درآمد دارد تا انتخاب برایتان راحت و درنتیجه شروعی موفق داشته باشید .

تمام اطلاعاتی که در مورد قلم کاری باید بدانید را در اینجا آورده ام .

قلم زنی حرفه ای است که بسیار راحت می تونید آموزش بدهید . حتی می توانید خانوادگی این کار را انجام دهید و لزومی ندارد برای این کار شخص خاصی را استخدام کنید و حتی وقتی خیلی خوب عمل کنید درآمد بالایی هم خواهید داشت . در واقع قلم کاری فعالیتی است که هرکسی می تواند به راحتی یاد بگیرد و وقتی هم که این کار را شروع کنید دیگر سختی و نگرانی برای پیدا کردن افراد کاردان یا شخص خاصی برای استخدام ندارید چون به راحتی خودتان می توانید به هر شخصی آموزش بدهید .

سرمایه لازم برای شروع قلم کاری چقدر است؟

برای راه اندازی کارگاه قلم زنی به 3 نفر نیرو به همراه 15 میلیون تومان سرمایه اولیه نیاز دارید که:

  •  سه میلیون آن برای لوازم کار
  •  دو میلیون تومان مواد اولیه
  • ده میلیون تومان هم گردش مالی

بازار کار قلم کاری چگونه است؟

برای شناساندن کارتان در واقع یافتن بازار کارتان می توانید در نمایشگاه ها ، در سایت های مجازی ، وورک شاپ ها ، شرکت کنید و تبلیغاتتان را به راحتی انجام دهید .

انواع مشتری های قلم کاری :

خودم دو نوع مشتری دارم ، یکی گالری ای است که جنسش را از من تهیه می کند .

نوع دوم مشتری های خونگی که مجموعه دار هستند می باشد و برای تهیه ی اجناسشان پیش ما می آیند .

مراحل اداری و قانونی قلم کاری چیست؟

اگر بخواهید کارگاه قلم زنی تاسیس کنید کارگاه قلم زنی هم مثل همه ی کارهای دیگر نیاز به مجوز دارد.که با مراجعه به معاونت صنایع دستی می توانید تقضای مجوز دهید که آنها بعد از یک آزمون ساده که قبولی در آن بسیارراحت است جواز را به شما می دهند .

تجربه شخصی یک تازه کار:

خانم جوانی که در شغل قلم زنی فعالیت می کند می گوید : نزدیک یک سال است که قلم زنی را از پدرم آموخته ام که توانستم یک جعبه جواهرات مشبک کنم . که این جعبه جواهرات را به طور خام 800 هزار تومان تهیه کردم که پدرم کار قلم زنی آن را و من هم کار مشبک آن را انجام دادم که الان 8 میلیون برای آن ارزش گذاری کرده ایم . حالا خودتان قضاوت کنید ، قلم زنی چه ارزشی دارد ؟ !

درآمد قلم زنی چگونه است؟

اگر نخواهید یک شبه به پایان کار برسید و بقول معروف میلیونر شوید ، قلم زنی یک کار با درآمد بالا است که بدون هیچ سختی می توانید آن را شروع کنید . قلم زنی کاری بسیار زیبا و لذت بخش است که وقتی شما این کار را انجام می دهید متوجه گذر زمان نخواهید شد . در واقع قلم زنی یک اثر هنری است که توسط شما خلق می شود و هنر شما در ارزشمند ساختن یک ظرف ساده می باشد . کسی که بخواهد این کار را انجام دهد با توجه به استعداد ، پشت کار و انجام مراحل درست می تواند به موفقیت های بالایی دست پیدا کند ، برای مطالعه کتابهای راهنمای موفقیت مانند کتاب راز ، قانون جذب لطفا در قست جستجوی سایت کاوش کنید .

درآمد قلم کاری در یک ماه حداقل از 2 میلیون تومان شروع شده تا 20 میلیون تومان می باشد . برای یک ظرفی که دویست و پنجاه هزار تومان خام آن را تهیه کرده و دو ماه روی آن کار کرده ام ارزش آن به 9 میلیون تومان افزایش یافته است . به عنوان مثال قیمت یک جا قرآنی مشبک کاری شده 20 میلیون تومان می باشد . برای قلم زنی لازم  میباشد چشمانتان قوی و توانایی جسمی شما در حدی باشد که که دست نلرزد . لازم به گفتن است که قلم زنی نیاز به مدرک و گذراندن تحصیلات دانشگاهی نخواهد داشت .

.