عوامل مؤثر در انتخاب شغل قالب سازی صنعتی

راهنما 09903337056

 عوامل مؤثر در انتخاب شغل قالب سازی صنعتی

      انتخاب یا تغییر مسیر شغل برای بسیاری از ما ممکن است تجربه ای با حس نگرانی و تردید را در بر داشته باشد  ، بقول معروف از کجا شرع کنیم ؟ شاید افراد زیادی به شما تذکر بدهند که  صرفا علاقه خود را دنبال کنید و یا آنچه را که دوست دارید انجام دهید . اما گفتن واژه هایی مانند علاقه و عشق شاید تکراری به نظر می رسند . همه ما دوست داریم شغلی را انتخاب کنیم که از آن راضی باشیم ، اما چطور می توانیم شناخت به دست آوریم . بر اساس طرح کار با سرمایه کم و اندک ، معرفی حرفه ها ، از کجا شروع کنم ؟

در صنعت قالب سازی و تولید قطعه  ریخته گری مونتاژکاری ابتدائی ترین نیاز کارگاه وجود یک دفتر مهندسی وسرمایه ای برابر حد اقل 20 میلیون تومان می باشد چناچه طراحی قالبها به دست خود شخص باشد یا به فرض اینکه دانش این کار را داشته باشید اساسی ترین نیاز آن ، قالب قطعه است و 40 درصد سرمایه را به خود اختصاص می دهد . در ابتدا میتوان با مشورت با قالبسازان حرفه ای قالبهای مورد نیاز رو تهیه کرد در مراحل اولیه بعد از طراحی کارهای مورد نیاز را به کارگاه های ریختگری ماشینکاری سپرد و تنها مونتاژ را انجام داد ، و لزومی ندارد قالب ، کار تولید خودش باشد ، می ماند مونتاژ و بسته بندی که خود آن مقوله دیگریست .

میتوان در طول راه اندازی کارگاه به کارگاه های دیگر رفت و با کارهای بیشتری آشنا شد و از تقاضای بازار باخبر شد . اینکار نیاز به حد اقل 2 سال شاگردی دارد به غیر از تحصیل بایستی در قسمتهای مختلف کار کرد تا جز به جزء کار را احساس نمود . برای تهیه مجوز به اتحادیه ماشین کاری هر شهر و یا استان خود میتوانید مراجعه نمائید .

روشهای فروش قطعه : مراجعه به عمده فروشیهای بازار و یا بازار یابی  مجازی و حضوری و پس از آن تولید ، در واقع تولید برحسب تقاضا صورت میگیرد . چنانچه فکر خلاق و پشتکار در این کار داشته باشید با درآمدی برابر با 3 الی 10 میلیون تومان در ماه مواجه و برخوردار می شوید .