شروع آسان و آپدیت تدریجی

آسان شروع کنید ولی پیشرفت داشته باشید

راهنما 09903337056

پازل گم شده موفقیت شروع آسان و اصلاح تدریجی

حتما تا به حال اشخاص متخصص و باهوش و با تجربه و کاربلد بسیاری دیده اید که هرگز برای خود کاری را آغاز نکرده اند و همیشه برای سایرین کار کرده اند. از سوی دیگر حتما دیده‌اید افرادی تازه  کاری که کاری را برای خود شروع کرده و به سرانجام رسانده اند. حتی گاهی برخی از این افراد کار خود را به فروشگاه های زنجیره ای و یا کارخانه های بزرگ و صادرات تبدیل کرده اند!!

نکته اینجاست اشخاص متخصص و باتجربه اصولا عادت دارند تمام نکات و زوایای کار پیش رو را محاسبه کرده و در صورت شفاف بودن تمام نکات اقدام به آن کار مینمایند. اینان معمولا داده ها و داشته های اکنون را مجسم میکنند و غالبا قادر به  تجسم داده های ورودی آینده نیستند. مثلا اینکه در آینده  ورود چند مشتری به سیستم آنچنان معادلات و باورها و اعتماد بنفس را تغییر میدهد که در آن روز بصورت دیگری برنامه ریزی میکردند و نه با ناباوری امروز!

تحقیقات نشان میدهد افرد موفق و ثروتمند 10 مرتبه بیشتر از سایرین خوش بین هستند و حتی در تخمین خود هم چندان دقیق نیستند. در حالی که افراد متخصص و باهوش در تخمین خود بسییار دقیق تر هستند و همین تخمین دقیق بر اساس داده های کنونی و نه داده های آینده اصولا اینان را ناامید کرده و اقدام به آن کار نمیکنند.

چندی پیش دانشجویی در انتهای کلاس خوابش میبرد و با سروصدای خداحافظی همکلاس ها بیدار میشود. بر روی تخته سیاه یا همان وایت برد چند مسئله ریاضی میبیند و با این گمان که تکالیف جلسه آینده هستند آن ها را یاد داشت میکند. وی با مشکلات بسیار موفق میشود یکی از این مسئله ها را حل کند. وقتی پاسخ مسئله را به استاد ارائه میکند همه با تعجب به او نگاه میکردند  چون  او نمی دانست استاد آن مسئله ها را به عنوان مسائل حل نشده تاریخ بر روی تخته نوشته بود!

simple mba و مدیریت آسان به شما عزیزان متخصص و باهوش توصیه میکند این قانون در خود نهادینه کنید تا بصورت عادت نمود کرده در زندگی خود از آن سود ببرد. پس باید بصورت تمرین تصور ذهنی یا همان simulation از این مرحله عبور کنید.

  • روزانه حداقل دوبار حدود 10 دقیقه تمرین کنید
  • یک کار و یا شغل را بصورت شروع آسان در ذهن راه اندازی کنید
  • در ذهن خود در حین کار و گذشت زمان  اصلاحات و یا تقییرات در نقشه کار ایجاد کنید

اکنون بجای ذهن شما من مثالی را انجام میدهم:

میخواهیم یک سوپر مارکت راه اندازی کنیم ، یک مغازه مناسب پیدا میکنیم ، با کمی بررسی متوجه میشویم که میشود چند شانه تخم مرغ در گوشه ای از مغازه برای فروش بگذاریم، بعد از چند روز یک ویزیتور می آید که به ما جنس بفروشد کمی جنس بصورت امانی از او گرفته در گوشه ای از مغازه میگذاریم، همینطور که مشتری بصورت پراکنده خرید میکند اکنون لحظات طلایی :

آپدیت واصلاح و بروز رسانی تدریجی   است

از برادر کوچک خود درخواست میکنیم در ساعت هایی در مغازه بایستد و خودمان به سایر امور رسیدگی میکنیم، کم کم یک یخچال کوچک دست دوم به مغازه اضافه کرده و به دکور دیوار ها رسیدگی میکنیم..

لطفا توجه کنید منظور این نیست که دقیقا این نکات را در واقعیت تکرار کنید بلکه این تمرینات ذهن شما را ورزیده میکند که در واقعیت نیز بر اساس شغل و یا نقشه خود شروع آسان انجام دهید و رفته رفته نفشه خود را بر اساس ورودی ها و باور های تازه تکمیل کرده و بروز رسانی  کنیم. هشدارهر چقدر که این نکات را بدانید و در ذهن داشته باشید باز هرگز کاری را شروع نخواهید کرد چون ناخوآگاه شما از اطلاعات آگاهانه شما چندان پیروی نمیکند و با ایجاد هزاران ترس و بهانه نمیگذارد شما کاری را شروع کنید. پس باید این تمرینات را بصورت ذهنی مرحله به مرحله در ذهن خود بازسازی کنید تا ناخودآگاه شما آن را شناسایی کند.

مهم نیست موضوع تمرینات جدید و یا همان تکراری باشند . میتوانید داروخانه راه اندازی کنید، کارگاه تولید گیاهان دارویی ، صادرات و واردات کالا انجام دهید. مثلا در تمرین بالا میتوانید رفته رفته مغازه ای در سر کوچه دیگر اجاره کنید و پرسنل جدید و حتی کم کم به فروشگاه زنجیره ای برسید.

روزانه یک یا چند شغل را بصورت ذهنی و آسان شروع کنید و در همان جلسه آن را در ذهن پیشرفت تدریچی دهید . ماه بعد مجددا تمرینات را تکرار کنید تا آهسته آهسته  در ناخودآگاه شما جای گیرد و در زندگی از آن سود ببرید و این باور زیبای ثروتمندان و افراد موفق را در ذهن بپرورانید ره رو گر صد هنر دارد توکل بایدش! به طبیعت و به خدا توکل و واگذار کنید آن نکاتی را که در کنترل شما نیست و از شما دور است.

شهرام محسنی