سراجی سنتی معرفی کار با سرمایه اندک

راهنما 09903337056

 کارگاه سراجی سنتی شروع کار با سرمایه کم

  سراجی سنتی که با صنعتی متفاوت است ، با کمترین هزینه وامکانات راه اندازی می شود ، این مقاله پاسخی برای آنان است که میپرسند با سرمایه کم از کجا شروع کنم ؟ به گفته یکی از کارشناسان خبره زمانیکه برای اولین بار کارش را تولید کرده و از فروش آن سود برده لذتی دوچندان برایش به ارمغان آورده است . سرمایه اولیه این کار حدود 20 میلیون  تومان جهت تهیه  مواد اولیه شامل : سمبه , درفش , مشته و میز کار که البته 10 میلیون تومان از این پول صرف ودیعه محل مورد اجاره شده است . برای برش چرمها با گزن بایستی برعکس حرکت کاتر عمل نمایید یعنی از پایین به بالا ...

برای شروع کار نیازی به محل مرغوب وگران قیمت نیست میتوانید دور از شهر و در محیطی آرام وارزان کار خود را شروع نمایید ... جهت شروع کار به یک کارگر زبده , 2 کارگر وردست نیاز دارید این کار کاریست که دور ریز ندارد , فاسد شدنی نیست , و به هر طریق قابل بهره برداریست و از ابتدا به راحتی سود خود را خواهد داشت .

  هرچه کیفیت کار شما بهتر باشد مشتریان بیشتری را جذب مینمایید در کل برای افرادی که سرمایه آنچنانی ندارند و میخواهند شروع کنند بسیار خوب است . نا گفته نماند برای انجام این کار یک دوره آموزشی حد اقل یکساله نیز لازم است در کنار استاد کار . صنایع دستی در بیشتر  شهرهای کشور رایج است  و میتوان با مراجعه به  شعبات مرکزی صنایع دستی در هر استان یا شهر جواز صنایع دستی را کسب نمود . با توجه به اینکه مراکزی نیز جهت فروش صنایع دستی نیز دایر است  لیکن در ابتدا میتوان تولیدات آماده را بصورت امانی به اینگونه مراکز فروش صنایع دستی و یا نمایشگاه ها سپرد تا به مرور زمان و با شناخت بیشتر متقاضیان و مشتریان ، جهت فروش صنایع به فروشندگان و یا مصرف کنندگان مستقل مراجعه نمود .

شایان ذکر است زمان تمرین و ممارست این کار برای کارآمز درآمدی معادل 2 تا 5 میلیون همراه است .