زندگی یک کارآفرین واقعی و موفق که فیلمنامه شد

فلیمنامه لبه تیغ زندگی واقعی میلیاردر کارآفرین

راهنما 09903337056

زندگی یک کارآفرین واقعی و موفق که سالها پیش فیلمنامه شد

فیلم لبه تیغ با بازیگری آنتونی هاپکینز تصویر فوق العاده ای از واقعیت های زندگی و افکار یک ثروتمند میلیاردر و کارآفرین ارائه نموده است . این سینمایی The Edge از زمان خود جلوتر بود و در آن هنگام چندان متوجه وجه روانشناسی فیلم نشده بودند و به جنبه های ماجراجویی و وحشت جنگل در فیلم بیشتر توجه میشد . نویسنده بر اساس یک واقعیت و زندگی یک فرد ثروت مند فیلم نامه را به رشته تحریر در آورده و البته بخاطر جذابیت تغییراتی در روند فیلم افزوده شده است .

از نکات کارآفرینی که در فیلم سینمایی The Edge میتوان آموخت اطلاعات عمومی بسیار خوب آقای هاپکنیز است ، یعنی اصولا افراد کارآفرین و ثروتمند تقریبا از هر چیزی اطلاعات کافی دارند ! حال یا با مطالعه و کلاس و تحقیق اطلاعات را بدست می آورند و یا از اوقات خود با افراد مطلع میگذرانند و از طریق صحبت با افراد مختلف به اطاعات خوبی میرسند . یعنی آگاه بودن از روند روزگار و تصویر و اطلاعاتی از پیشرفت های روز و یا افسانه های قدیم چیزیست که ار اکثر کارآفرینان ثروتمند دیده میشود .

از مهمترین خاصیت ها و یا تکنیک های یک کارآفرین ثروتمند و میلیاردر این است که معمولا برای هر مشکل و یا موضوع چندین راه کار میداند و یا میابد . مثلا در این فیمل هنگامی که آنها در جنگل گم میشود آقای هاپکینز چندین راه کار به عنوان قطب نما برای یافتن مسیر نجات ارائه میکند ، یه راه جالب آن بود که عقربه کوچک ساعات دستی شما به سمت آفتاب باشد عدر 12 در روی ساعت جنوب را نشان میدهد ، و یا میدانست چگونه از روی ستاره ها بسادگی شمال را تشخیص دهد و ..

نکته مهم دیگر این است که بدانیم و متوجه باشیم اینطور نیست که انسانهای ثروتمند هرگز اشتباه نکرده باشند ! یعنی آقای هاپکینز هم  در فیلم بار ها اشتباه میکند ، اما نکته مهم و تفاوت وی با سایرین این است که باز هم اقدام میکند و نه آنکه از ترس اشتباه هرگز شروع نکند .

کارآفرینان واقعی فیلم لبه تیغ the edge

جالب است بدانید کارآفرینان واقعی و بزرگ افرادی با روحیه انسانی هستند ، هنگامی که خرس به دوست زخمی آنان حمله میکند آقای هاپکینز با روحیه همدلی و انسانی تمام سعی خود را میکند تا خرس را دور کند هر چند موفق نمیشود ، و یا هنگام غرق شدن در زیر آب به جای آنکه سریعا خود را نجات بدهند ابتدا فرد گیر افتاده در صندلی را رها میکند و نیز با کمی دقت مقداری ابزار مورد نیاز نیز از زیر آب با خود بر میدارد ، در حالی که فرد دیگر فقط بسرعت خود را به سطح آب رسانده بود بی آنکه چند لحظه بیاندیشد شاید کار کوچک ولی مهم بتواند انجام دهد سپس بروی آب برود ..

از میان تمام نکاتی و دیدگاه ها که در فیلم مشاهده خواهید کرد یکی از  مهمترین آنان مبارزه بهنگام با مشکلات بود ، نه آنکه فرار همیشگی از مشکل . در فیلم حیوان گرسنه خرس به عنوان مشکل زندگی معرفی شده بود . هنگامی که سایرین از این حیوان میترسیدند و هیچ راهی جز تسلیم نمیدانستند آقای هاپکنیز می اندیشد باید با تمام باور و قدر جلوی خرس بایستیم و او را از پای درآوریم چون راه دیگری نداریم وگرنه کشته خواهیم شد .

دیگر اینکه هنگامی که موقیت در زندگی یا تجارت و بازار تغییر میکند اکثر مردم زمان زیادی لازم دارند تا آن را درک کنند و خود را وفق دهند . هنگامی که آنها در جنگل گم میشوند سایرین اصلا متوجه و حس واقعی تغییر زندگی و محیط را درک نمیکنند و با هم جر و بحث میکنند که تقصیر تو بوده اینطور شده و .. در حالی که هاپکنیز به عنوان یک فرد کارآفرین واقعی زود در میابد که ثروت او در این لحظه به کار او نمی آید و هیچ مهم نیست آیا کسی مقصر بوده یا نه ، بلکه شرایط اکنون مهم این است متحد شود و خود را نجات دهند .

اکنون برای تمرین سعی کنید موقیعت های جدیدی در ذهن تصور کنید ، مثلا بازار طلا سقوط کرده است ، فروش خوابیده است ، جنگ شده است ، و یا فروش بسیار عالی است و غیره .. حال در هر موقعیت جدید سعی کنید بطور ذهنی خود را وفق دهید . نکته مهم این نیست که همه راه حل ها را در همه موقعیت ها بدانید ! نه ! نکته این است با این تمرینات هنگامی که موقعیت تغییر میکند شما بخاطر این تمرینها خیلی زود متوجه تغییر میشوید و بنا بر آن شرایط خود و کار و زندگی را وفق میدهید .

زندگی واقعی کارآفرین ثروتمند و موفق لبه ایغ

حقیقتا نکات در فیلم سینمایی لبه تیغ بسیار است که خود شما به عنوان یک کارآموز کارآفرینی موفق ، با بارها دیدن فیلم آنها را در خواهید یافت . مثلا موضوع جالب اما غیر قابل توضیح در این فرصت اندک این است که هنوز کسی بدرستی نمیداند چرا ، ولی هنگامی که اتفاق خوب یا ناگواری برای افراد ثروت مند و موفق رخ میدهد پیشاپیش ابزار و راه هایی هم برای آنها پیدا میشود ! انگار حس ششم و یا ضمیر ناخودآگاه آنها و یا نمیدانم کائنات یک جوری با او هماهنگ هستند . قبل از اینکه گروه دچار حادثه شوند منشی آقای هاپکینز کتابی با عنوان نجات یافتگان حیات وحش به او هدیه میدهد ! و یا دوست وی یک چاقو برای تولد به او هدیه میدهد و این چاقو بارها در جنگل بکارشان می آید !

وبسایت مدریت آسان موفقیت با ارائه نمونه ها و جزوه های خلاصه شده کارشناسی و کاربردی به شما حتی با فرصت اندک امکان مطالعه نکات کلیدی و اصلی را میدهد . برای تهیه و خرید جزوه کاربردی و خلاصه شده تکنیک ها و نگرش کارفرینی لطفا به این صفحه مراجعه نمایید .