حسابداری آسان برای مشاغل کوچک تا متوسط

حسابداری آسان برای کسب و کار کوچک تا متوسط

راهنما 09903337056

حسابداری آسان و ساده برای مشاغل کوچک تا متوسط

در این بخش بخاطر درخواست بسیاری عزیزان حسابداری بصورت کاربردی و خلاصه شده کارشناسی در اختیار شما قرار میگیرد . مناسب برای سیستم های فروش کوچک ، مشاغل خانگی و روستایی ، کارگاه های شخصی ، برای پزشک و یا مهندسی که میخواهد خود بسادگی حساب و کتاب هایش را انجام دهد . با ما باشید تا از مطالبی که بصورت خلاصه شده و کاربردی در زمینه حساب داری به این قسمت اضافه میشود سود ببرید .

 اهميت حسابداري :

در هر کسب و کار و تجارت چه بزرگ و چه کوچک و خانگی ، مدیر و یا گرداننده کار باید اطلاعات دقیق و خوبی از گردش مالی کار یا شرکت داشته باشد . اطلاعاتی مانند خرید های اولیه ، هزینه ها ، دستمزد ها و غیره .. تا فرد تصمیم گیرنده بتواند بر اساس این اطلاعات قدم های بعدی کار و شرکت را شفاف تر بسوی سود دهی بیشتر بردارد و البته از زیانهای احتمالی آینده از هم اکنون پیشگیری کند .

 تعريف حسابداري :

تعریف حسابداری امروزه بسیار متفاوت با آنچه در گذشته بوده میباشد . در قبل حسابداری به معنی طبقه بندی و گزارشگری و نیز تلخیص رویداد های مالی تلقی میشده  است ، اما امروزه بخاطر سیستم فناوری اطلات و کامپتوترها و نرم افزار های حسابداری بیشتر به عنوان یک سیستم اطلاعاتی در نظر گرفته میشود . بنا بر این دیدگاه حسابداری به صورت زیر توضیح بهتری داده میشود :

 امروزه حسابداری یک سیستم اطلاعاتی غالبا پویا و تغییر پذیر است که داده های اطلاعاتی مالی یک شرکت و یا کسب کار را در خود ذخیره  مینماید. نرم افزارهای حسابداری سپس این داده ها راطبقه بندی و تجزیه و تحلیل و همینطور عملیات دیگری اگر نیاز باشد روی داده های اطلاعات انجام میدهند . در بخش ارتباط نرم افزار با انسان نهایتا اطلاعات حسابداری بصورت پرینت حساب و یا در فرم و قالب گزارش و نمودار ارائه میگردد که فرد بسادگی قادر خواهد بود مثلا افت و خیز فروش را در طول یکسال بصورت خطوط نمودار مشاهده نماید .

سعی بر آن است تا بصورت کاربردی آموزشها خلاصه و مفیدی در زمینه حسابداری به شما عزیزان آموزش دهیم تا از  ورودی و خروچی سیستم مالی خود افکار و حس مناسبی دریافت کنید و بسادگی بدانید که آیا سیستم در حال سود دهی میباشد و یا خیر ، نقاط ضعف و پر ضرر سیسم کارگاهی و یا کسب کار کوچک و یا کار در منزل خود را بیابید و آنها را بر طرف کنید .براي اكنون مطلبي يافت نشد