تولید گل و گیاه معرفی یک حرفه با سرمایه اندک

راهنما 09903337056

تولید گل و گیاه معرفی یک حرفه با سرمایه کم و اندک

از زمانی که جوان بودم علاقه ی زیادی به گل و گیاه داشتم ، من کم کم برای خودم از باغات قلم و بذر تهیه می کردم و می کاشتم . بعد از یکی دو سال مشتری های زیادی هم بومی و هم غیر بومی از کارهای من استقبال کردند که این موضوع منو تشویق کرد و این کار را ادامه دادم .

در ابتدا فقط ششصد متر زمین خریدم و شروع به کار کردم . کم کم در کنارش از زمین های همسایه پنج هزار متری کرایه کردم که الان قسمتی که کرایه کرده بودم جزو زمین کاری خودم شد . حالا در اینجا می خواهم به شما بگویم ، چگونه می توانید تولید گل و گیاه راه اندازی کنید و چقدر برای این کار سرمایه لازم دارید و چقدر درآمد خواهید داشت .

برای تولید گل و گیاه سرمایه بسیار کم لازم است به خصوص وقتی زمین مال خودتان باشد که با یک وام بسیار کم می توانید این کار را شروع کنید . در واقع کل سرمایه لازم برای تولید گل و گیاه در نواحی جنگلی و کوهستانی فقط 10 میلیون تومان است ، که حتی با سرمایه ی کمتر هم می توان شروع کرد . آنچه برای گل و گیاه لازم است خاک و آب و هوای مناسب می باشد که در مناطق جنگلی خاک ، آب و هوا بسیار عالی است و هیچ مشکلی ندارد به طور کلی راه اندازی یک گلخانه خرجی ندارد .

چگونه بدون سرمایه شروع کنید؟

در مرحله اول نیاز به یک گلخانه کوچک برای تکثیر گیاه در منزل است . من در ابتدا گلخانه را در حیات منزلم درست کردم . می توانید 5 تا از گل های مختلف که گگلدونی 20 هزار تومان است خریداری کنید و آن را خرد و قلمه بزنید . در زمستان هم یک بخاری کوچک برای گلخانه کافی است .

کارهای قانونی و مجوز :

برای گرفتن مجوز اصلا نگران نباشید چون کار گل و گیاه در مرحله اول احتیاجی به مجوز ندارد . حتی خودم با شهرداری صحبت کردم و شهرداری هم ، همکاری کرد که به من مکانی بدهد تا خدمات گل و گیاهم را در آنجا ارائه بدهم . بازار کار برای گل و گیاه همیشه وجود دارد . همه ی ما گل و گیاه را دوست داریم که حتی روز درخت کاری در کشورمان بسیار باشکوه و با استقبال بسیار مردم انجام می شود .

روش های ارتباط با مشتری :

  • فروش مستقیم در شهر
  • مراجعه به منازل برای گلکاری
  • گرفتن یک محل در مسیر شهر برای ارائه گل و گیاه

من معتقدم اگر کار را به درستی انجام دهیم و گل های خوبی را پروش دهیم مشتری خودش سمت ما می آید .

میزان درآمد تولید گل و گیاه چقدر است؟

حداقل درآمد ماهیانه گل و گیاه یک میلیون و پانصد هزار تومان است ، اما گاهی تنها یک مشتری یک کامیون گل و گیاه می خواهد که خیلی بیشتر می شود .

گل کاری چقدر تجربه می خواهد؟

برای راه اندازی یک کارگاه گل و گیاه نیاز به یک سال آموزش و تجربه است تا تمام نکاتی که برای تولید گل و گیاه است را یاد بگیرد . البته هر کاری در ابتدا نیاز به آموزش و تجربه دارد و شما تنها در یک سال به طور کامل کار گل و گیاه را در عمل آموزش می بینید و بدون اینکه نیازی به سالها تحصیل در دانشگاه داشته باشید .

گل و گیاه نمادی از رشد و تازگی است . همه ی کسانی که در کار گل و گیاه هستند افرادی پر انرژی و شاداب اند . گل و گیاه تاثیر بسیار زیادی در روحیه و اخلاق شما می گذارد در واقع کاری است که در شما بسیار احساس مسئولیت و آرامش ایجاد می کند . کسانی که دوست دارند نتایج کار خود را به چشم ببینند تولید گل و گیاه بسیار به آنها انرژی می دهد و می توانند در این کار موفق باشند .