تابلو فرش مینیاتوری یوسف و زلیخا اثر بافنده ایرانی قوچان

تابلوفرش دستباف ایرانی ابریشم بافنده قوچان

راهنما 09903337056

خانم حسینی بافنده از قوچان

این تابلو فرش که به سبک مینیاتوری بافته شده ،اشاره به داستان حضرت یوسف و زلیخا دارد که در قران مجید نیز به ان اشاره شده که در روایات اسلامی به احسن القصص نیز تعبیر شده است در این تصویر زلیخا از پشت لباس یوسف را می کشد و سعی می کند وی را وادار به ارتکاب گناه نماید ولی یوسف پیامبر در اوج ایمان پاکدامنی خود را حفظ و از خداوند می خواهد که در این ازمایش از وسوسه های شیطان در امان بماند ، این لحظه از داستان به طرز زیبایی در اوج هنر ایرانی به تصویر کشیده شده است .

ابعاداین تابلو ۱۰۰ ×۱۳۰ است که چله ی آن پنبه است و نخ های به کار رفته در آن از پشم مرینوس و ابریشم طبیعی استفاده شده . تعداد رنگ به کار رفته ۱۱۸ رنگ می باشد که ۱۵ رنگ آن ابریشم است . رنگ امیزی رنگ ها به صورت شیمیایی بوده و کیفیت رنگ بالا می باشد . رج شمار تابلو ۴۶ می باشد و تعداد رج بافته شده ۸۴۳ رج است که در هر رج ان ۶۶۰ گره وجود دارد . بافت این تابلو فرش ۲ سال به طول انجامیده و پرداخت آن از نوع برجسته می باشد . مینیاتور از جمله هنرهایی است که علاوه بر انکه هنر و فرهنگ اصیل ایرانی را بهتر به تصویر میکشد . در میان مردم طرفداران خاص خود را دارد .این فرش با الهام از یکی از طرح های نگار گری ایرانی ،اثر هنری زیبایی را خلق کرده است.

تابلو فرش پرکار و ظریف که با رنگ های متنوع و درخشان و چشم نواز انسان را به عمق داستانی عاشقانه که صفحه ای از تاریخ را به خود اختصاص داده می برد. طرح ان چشم هارا به دنبال خود می کشد گویی رمز و رازی بین پاکی و زشتی وجود دارد که در این لحظه حضرت یوسف عشق حقیقی و زلیخا عشقی دنیوی را برگزید در تارو پود این تابلو فرش دستباف از نخ های پشم ،ابریشم،پنبه استفاده شده است. این هنر دستباف با ارزش نیازمند قابی با کیفیت مناسب است که نه تنها از جلوه ان نکاهد بلکه در خور ان باشد .

گاهی زیبایی و ظرافت یک اثر هنری صنایع دستی به حدی می رسد که دیگر جنبه کاربردی ندارد و از ان به عنوان تزئین استفاده می کنیم .دراین میان فرش دستباف ایرانی جایگاهی ویژه دارد این تابلو فرش در ابعاد ۱۰۰×۱۳۰ با طرحی جذاب و مواد اولیه مرغوب بافته شده است که با انتخاب قابی مناسب به سلیقه خردیار می توهند زیبایی بخش کانون زندکی باشد. هنر مند بافنده ایرانی با دنیایی از ذوق و احساس و با تاثیر از فرهنگ ایرانی و اسلامی اثری پدید اورده که در نوع خود بی نظیر است . تنوع طرح ،نقش و بافت ظریف این تابلو فرش به گونه ای است که چشم هر بیننده ای را خیره می کند. زیبایی منحصر به فرد فرش ایرانی یکی از دلایل ماندگاری این هنر بوده و این دستبافته را به عنوان نماینده ای از هنر و فرهنگ ایرانی به جهان معرفی میکند .

قیمت عرضه مستقیم از بافنده برای خریدار بدون واسطه شش میلیون تومان