اسپیرولینا غذای مقوی دام طیور ماهی و کود عالی گیاهان کشاورزی

غذای حیوانات مرغ ماهی دام جلبک اسپیرولینا

راهنما 09191073763

احتمال بسیار زیاد با یافته اخیر بشر امروز یعنی اسپیرولینای چند میلیارد ساله آشنایی دارید ، جالب اینجاست این به گفته کارشناسان کاملترن غذا میلیونها سال قبل نیز از دل سنگ و خاک و دریا و مواد معدنی غذای مورد نیاز حیات را در مقابل نور آفتاب فتوسنتز کرده و در خود ذخیره مینمود . طی چند دهه اخیر دانشمندان با شگفتی به فواید و کاربردهای جلبک و بخصوص اسپیرولینا پی برده اند .

امروزه که برای مثال پرورش ماهی بخاطر هزینه های زیاد چندان مقرون بصرفه نمی باشد و در صورت امکان صیادان ترجیح میدهند ماهی را از دریا صید کنند تا آنکه بقیمت گران از پرورش دهنده ماهی خریداری نکنند ، اما کارشناسان و با تجربه های فن از جلبک ها در ترکیب غذایی ماهی ها استفاده کردند و نتیجه بسیار عالی بوده است . سرعت رشد و وزن گیری ماهی های استخری با استفاده از جلبک در ترکیب غذایی بطرز چشمگیری افزایش و در نتیجه قیمت تمام شده فروش ماهی استخری و پرورشی در حال کاهش و قابل رقابت با بازار میباشد .

از سوی دیگر گذاشته از ماهی های استخری و ماهی های زینتی پرورش دهندگان طیور و مرغذاری ها نیز رفته رفته به راز استفاده از اسپیرولینا برای خوراک آنها پی برده اند و جوجه ها را در زمان کوتاه تر  به پرواری مناسب و در عین حال کیفیت بالای گوشت رسانده اند ، دامداران نیز با استفاده از جلبک ها حتی کیفیت شیر دوشیده شده از دام را نیز تحت تاثیر مثبت قرار داده اند .

در این زیر مجموعه از سایت مدریت آسان نمونه هایی برای راهنمایی و ایده گرفتن شما عزیزان کارآفرین و تولید کنندگان گرامی بتدریج اضافه خواهیم نمود ، در پایین همین قسمت اطلاعات برگزیده در مورد استقاده از اسپیرولینا برای تغذیه حیوانات و گیاهان ارائه خواهیم کرد .

میتوانید بطور آسان اسپیرولینا را در مجیط خانگی پرورش دهید ، برای خرید کتابچه آموزش گام بگام کشت اسپیرولینا میتوانید به این صفحه مراجعه نمایید ، یادتان باشد از کوچک شروع کنید تا نکات و باصطلاح لم کار تولید جلبک دستتان بیاید و بعد رفته رفته آن را گسترش دهید .
جلبک اسپیرولینا مکمل غذایی مناسب مرغ ها اکنون در مورد اینکه آیا مرغ ها در مزرعه شما نیاز به اسپیرولینا بخصوص در مورد کمبود آهن و پیشگیری آن دارند توضیح میدهم ، در واقع این جلبک منبع خوبی از آهن ویتامین k c calcium و بسیاری دیگر میباشد . در حالی که این ویتامینها همه لازم میباشند اکنون بویژه در ...ادامه مطلب

در ارتباط با تخم مرغ کلسیم بسیار ضروری تر میباشد . اگر پوسته تخم مرغها شکننده هستند و کیفیت خوبی ندارند باید به مقدار کافی به آنها کلسیم برسانید و جلبک یک راه بسیار خوب آن است . توجه داشته باشید که جلبک اسپیرولینا بصورت مکمل باید به غدای معمولی که به مرغها میدهید اضافه شود ، یکی از مهمترین آثار مکمل غذایی جلبک اسپیرولینا در مرغها جلوگیری از کمبود آهن در آنها میکند . اگر ماکیان شما دچار کمبود آهن شده باشند سیستم بدن آنها از تنفس گرفته را سلولها همه ضعیف میشوند ، و همانند یک کودک که آهن برایش ضروری است برای مرغ و جوجه ها نیز ضروری میباشد . چطور مرغها دچار کمبود آهن میشوند ، میتواند یا از طریق غذای کم و ناکافی باشد و یا ممکن است حتی برخی مرغها اجازه ندهند سایر مرغ ها غذا بخورند و در نتیجه وجود چند منبع یا ظرف غذا خوری این مشکل را متواند برطرف کند . اگر مرغها دچار فقر آهن شوند گلبولهای قرمز آنها که وظیفه رساندن اکسیژن را به عهده دارند ضعیف شده و این ضیف شدن کار سایر اعضای حیوان و تنفس نامناسب را به دنبال خواهد داشت . برای مثال اگر مرغها شما کمی رنگی و قرمز رنگ باشند با کمبود آهن رنگ آنها کمتر و رنگ پریده خواهد بود چون بدن مرغ ابتدا آهن را برای سلولهای خونساز که لازمتر هستند برمیدارد پس آهن کافی برای ساختن رنگ پرها نمی ماند ، این یک علامت هست که میتوان متوجه شد احتمال زیاد مرغها در حال  کمبود آهن هستند . میتوانید برای هر مرغ به اندازه یک قاشق غذاخوری جلبک دو یا سه بار در هفته اضافه کنید ، البته خوب است بگذارید خود مرغها انتخاب کنند که بخورند یا نه یعنی طبیعت آنها طوری است که اگر بدنشان نیاز به آهن ندارد میلی به غذای اضافی ندارند . تغذیه اسپیرولینا به حیوانات کار چندان سختی نیست اگر به طبیعت خود آنها نیز دقت کنید . در یک آزمایش نشان داده شد که مرغهایی که مکمل غذایی اسپیرولینا بعلاوه ویتامین B خورده بودند بمراتب سالم تر و در مقابل استرسهای گرمایی قوی تر از سایر مرغها بوده اند و هم از رشد خوبی بخوردار بوده اند . بخصوص در فصل گرما این نکات میتواند بسیار کارساز باشد و از بیماری و مرگ مرغها در مقابل استرهای گرمایی بخوبی جلوگیری کند . در این آزمایش یک و نیم گرم اسپیرولینا بعلاوه 75 میلیگرم ویتامین E در هر کیلو غذای معمولی مرغ اضافه کرده بودند که این بویژه برای مقابله با استرسهای گرمایی به مرغداری کمک خوبی کرده بود . برای یادگیری کشت جلبک اسپیرولینا در سطح کوجک تا متوسط میتوانید با خرید کتابچه راهنمای کامل کشت و برداشت اسپبرولنا به نکات عملی و رمز و راز این کار پی ببرید ، خوب است از تولید کوچک شروع کنید تا رفته رفته آن را گسترش دهید .اکنون تخفیف ویژه نوروزی تمام محصولات سایت اینجا کلیک کنید