اسپیرولینا غذای مقوی دام طیور ماهی و کود عالی گیاهان کشاورزی

غذای حیوانات مرغ ماهی دام جلبک اسپیرولینا

راهنما 09903337056

احتمال بسیار زیاد با یافته اخیر بشر امروز یعنی اسپیرولینای چند میلیارد ساله آشنایی دارید ، جالب اینجاست این به گفته کارشناسان کاملترن غذا میلیونها سال قبل نیز از دل سنگ و خاک و دریا و مواد معدنی غذای مورد نیاز حیات را در مقابل نور آفتاب فتوسنتز کرده و در خود ذخیره مینمود . طی چند دهه اخیر دانشمندان با شگفتی به فواید و کاربردهای جلبک و بخصوص اسپیرولینا پی برده اند .

امروزه که برای مثال پرورش ماهی بخاطر هزینه های زیاد چندان مقرون بصرفه نمی باشد و در صورت امکان صیادان ترجیح میدهند ماهی را از دریا صید کنند تا آنکه بقیمت گران از پرورش دهنده ماهی خریداری نکنند ، اما کارشناسان و با تجربه های فن از جلبک ها در ترکیب غذایی ماهی ها استفاده کردند و نتیجه بسیار عالی بوده است . سرعت رشد و وزن گیری ماهی های استخری با استفاده از جلبک در ترکیب غذایی بطرز چشمگیری افزایش و در نتیجه قیمت تمام شده فروش ماهی استخری و پرورشی در حال کاهش و قابل رقابت با بازار میباشد .

از سوی دیگر گذاشته از ماهی های استخری و ماهی های زینتی پرورش دهندگان طیور و مرغذاری ها نیز رفته رفته به راز استفاده از اسپیرولینا برای خوراک آنها پی برده اند و جوجه ها را در زمان کوتاه تر  به پرواری مناسب و در عین حال کیفیت بالای گوشت رسانده اند ، دامداران نیز با استفاده از جلبک ها حتی کیفیت شیر دوشیده شده از دام را نیز تحت تاثیر مثبت قرار داده اند .

در این زیر مجموعه از سایت مدریت آسان نمونه هایی برای راهنمایی و ایده گرفتن شما عزیزان کارآفرین و تولید کنندگان گرامی بتدریج اضافه خواهیم نمود ، در پایین همین قسمت اطلاعات برگزیده در مورد استقاده از اسپیرولینا برای تغذیه حیوانات و گیاهان ارائه خواهیم کرد .

میتوانید بطور آسان اسپیرولینا را در مجیط خانگی پرورش دهید ، برای خرید کتابچه آموزش گام بگام کشت اسپیرولینا میتوانید به این صفحه مراجعه نمایید ، یادتان باشد از کوچک شروع کنید تا نکات و باصطلاح لم کار تولید جلبک دستتان بیاید و بعد رفته رفته آن را گسترش دهید .
جلبک اسپیرولینا مکمل غذی مرغ ماکیان کاهش استرسهای گرمایی محیطی و بهترین جایگیزین برای کمبود فقر آهن در مرغها .. برای هر کیلو غذای مرغ میتوانید یک قاشق غذاخوری مکمل اسپیرولینا یکی دوبار در هفته .. .. جلبک اسپیرولینا مکمل غذایی مناسب مرغ ها اکنون در مورد اینکه آیا مرغ ها در مزرعه شما نیاز به اسپیرولینا بخصوص در مورد ...ادامه مطلب

مورد کمبود آهن و پیشگیری آن دارند توضیح میدهم ، در واقع این جلبک منبع خوبی از آهن ویتامین k c calcium و بسیاری دیگر میباشد . در حالی که این ویتامینها همه لازم میباشند اکنون بویژه در ارتباط با تخم مرغ کلسیم بسیار ضروری تر میباشد . اگر پوسته تخم مرغها شکننده هستند و کیفیت خوبی ندارند باید به مقدار کافی به آنها کلسیم برسانید و جلبک یک راه بسیار خوب آن است . توجه داشته باشید که جلبک اسپیرولینا بصورت مکمل باید به غدای معمولی که به مرغها میدهید اضافه شود ، یکی از مهمترین آثار مکمل غذایی جلبک اسپیرولینا در مرغها جلوگیری از کمبود آهن در آنها میکند . اگر ماکیان شما دچار کمبود آهن شده باشند سیستم بدن آنها از تنفس گرفته را سلولها همه ضعیف میشوند ، و همانند یک کودک که آهن برایش ضروری است برای مرغ و جوجه ها نیز ضروری میباشد . چطور مرغها دچار کمبود آهن میشوند ، میتواند یا از طریق غذای کم و ناکافی باشد و یا ممکن است حتی برخی مرغها اجازه ندهند سایر مرغ ها غذا بخورند و در نتیجه وجود چند منبع یا ظرف غذا خوری این مشکل را متواند برطرف کند . اگر مرغها دچار فقر آهن شوند گلبولهای قرمز آنها که وظیفه رساندن اکسیژن را به عهده دارند ضعیف شده و این ضیف شدن کار سایر اعضای حیوان و تنفس نامناسب را به دنبال خواهد داشت . برای مثال اگر مرغها شما کمی رنگی و قرمز رنگ باشند با کمبود آهن رنگ آنها کمتر و رنگ پریده خواهد بود چون بدن مرغ ابتدا آهن را برای سلولهای خونساز که لازمتر هستند برمیدارد پس آهن کافی برای ساختن رنگ پرها نمی ماند ، این یک علامت هست که میتوان متوجه شد احتمال زیاد مرغها در حال  کمبود آهن هستند . میتوانید برای هر مرغ به اندازه یک قاشق غذاخوری جلبک دو یا سه بار در هفته اضافه کنید ، البته خوب است بگذارید خود مرغها انتخاب کنند که بخورند یا نه یعنی طبیعت آنها طوری است که اگر بدنشان نیاز به آهن ندارد میلی به غذای اضافی ندارند . تغذیه اسپیرولینا به حیوانات کار چندان سختی نیست اگر به طبیعت خود آنها نیز دقت کنید . در یک آزمایش نشان داده شد که مرغهایی که مکمل غذایی اسپیرولینا بعلاوه ویتامین B خورده بودند بمراتب سالم تر و در مقابل استرسهای گرمایی قوی تر از سایر مرغها بوده اند و هم از رشد خوبی بخوردار بوده اند . بخصوص در فصل گرما این نکات میتواند بسیار کارساز باشد و از بیماری و مرگ مرغها در مقابل استرهای گرمایی بخوبی جلوگیری کند . در این آزمایش یک و نیم گرم اسپیرولینا بعلاوه 75 میلیگرم ویتامین E در هر کیلو غذای معمولی مرغ اضافه کرده بودند که این بویژه برای مقابله با استرسهای گرمایی به مرغداری کمک خوبی کرده بود . برای یادگیری کشت جلبک اسپیرولینا در سطح کوجک تا متوسط میتوانید با خرید کتابچه راهنمای کامل کشت و برداشت اسپبرولنا به نکات عملی و رمز و راز این کار پی ببرید ، خوب است از تولید کوچک شروع کنید تا رفته رفته آن را گسترش دهید .


تغذیه اسپیرولینا به آبزیان .. راه ساده استفاده از سرنگ و یا تهیه قالب یخ از اسپیرولینا میباشد که خود بتدریج در آب آکواریوم حل میگردد و میگو و ماهی بوی آن را استشمام کرده .. .. تغذیه اسپیرولینا به آبزیان با راه های ساده در اینجا راهی ساده برای تغذیه جلبک اسپیرولینا به آبزیان یاد میگیرید ، دو روش ...ادامه مطلب

روش آسان به شما پیشنهاد میشود . یک راه این است که میتوانید اسپیرولینای تازه یا پودر آن را با آب میکس کرده و با یک سرنگ آن را بردارید تا سرنگ پر شود و بعذا مستقیما آن را به داخل منبع آب آکواریوم انتقال میدهم . روش دیگر که کمی تمیز تر است اینکه اسپیرولینای مایع را در ظرفهای کوچک یخ ساز قرار داده ام تا یخ بزند البته گذشته از آب کمی ژلاتین هم متوانید به آن اضافه کنید تا یخ ببندد ، البته میتوانید چندین تکه یخ درست کنید و بعد بتدریج استفاده کنید . اکنون برای شروع قالب کوچک اسپیرولینای یخ بسته را به داخل آب می اندازم ، آن در روی آب حالت شناور دارد و رفته رفته ذوب میشود و از هم وا میرود . اگر در آکواریوم چیزی مانند خزه هم داشته باشید خوب است اسپیرولینای یخ زده را بالای آن بیاندازید تا بعد از مدتی روی خزه ها بیافتد و در روی آن ذوب شود . خیلی زود وقتی اسپیرولینا روی خزه پخش میشود میگوها بوی آن را استشمام کرده و بسراغ آن میروند . البته برای چند دقیقه ممکن است ذرات یخ بسته که بتدریج پخش میشوند کمی فضای آکواریوم را غبار آلود کنند اما بزودی ته نشین خواهند شد و همه جا دوباره شفاف میشود . این روش نسبت به روش دیگر یعنی استفاده از سرنگ تمیز تر است . در روش دیگر سرنگ پر از اسپیرولینای مایع را بر داشته و میتوانیم آن را بر روی خزه های داخل آکواریوم بچکانیم ، و یا حتی مستقیما داخل آب در جاهای مختلف سرنگ را بچکانیم . این روش ممکن است در ابتدا فضای داخل آکواریوم را خیلی غبارآلود کند ، اما سرانجام رفته رفته آب به حالت شفاف باز میگردد . کمی که صبر کنید میبینید مشتری های تغذیه اسپیرولینا یعنی آبزیان ماهی و میگو مانند آن خیلی زود غذا را استشمام کرده و آن را پیدا و شروع به خوردن میکنند . البته من خودم روش بخ بسته اسپیرولینا را بیشتر استفاده میکنم چون خیلی زودتر از روش سرنگ و تزریق مستقیم به حالت آرامش و سکون میرسد و همه جا شفاف میشود و در ضمن اسپیرولینا در روش یخ بسته همه جا پخش نمیگردد و بیشتر همانجایی که یخ افتاده و ذوب شده به حالت رنگ سبز سیر و حتی نزدیک به سیاه باقی میماند تا کم کم خورده شود . برای خرید کتابچه آموزش گام بگام کشت اسپیرولینا در محیط خانگی میتوانید به این صفحه مراجعه نمایید و بسادگی در جند مرحله به روش کشت و پرورش آن و نکاتی مانند دما و یا درجه پی اچ و نیز نحوه برداشت محصول رابیاموزید . امروزه جلبک اسپیرولینا بدون تبلیغات خاصی در جهان جا افتاده است و آن بخاطر خواص بی مانندش میباشد .