استوک اسپیرولینا ذخیره زنده یا بذر جلبک اسپیرولینا تهران

راهنما 09903337056

همانطور که میدانید برای شروع کشت اسپیرولینا نیاز به مقدار کمی اسپیرولینا زنده یا همان بذر اسپیرولینا دارید که به آن ذخیره هم میگویند . این جلبک ساینوباکتری بخاطر خواص فوق العاده و مصارف بسیاری که در صنعت غذا و نیز دامداری و پرورش مرغ و پرنده ها و حتی ماهی ها و نیز کشاورزی دارد ، لذا روز بروز بر محبوبیت و تولید آن در جهان افزوده میگردد .

معمولا در پکیج اسپرولینای زنده دو تیوب برای خود جلبک ارسال میگردد ، این بخاطر آن است که مثلا اگر بسته از آلمان به ایتالیا و یا از تهران به شیراز ارسال میگردد و بدست خریدار استوک اسپیرولینا میرسد ، اگر فرد دانشجو یا تولید کننده نتوانست تیوب اول و اصلی را برشد و تکثیر برساند لااقل تیوب ذخیره دوم که با حجم و تراکم کمتر میباشد شاید بتواند به فرد کمک کند تا کشت محصول را شروع کند ، قیمت این پکیج از حدود 100 تا 300 تومان میباشد و آن معمولا بسته به غلظت و نیز درجه خلوص تفاوت را ایجاد میکند .

بهمراه پاکیج اسپیرولینای زنده معمولا پودر استار یا همان غذای جلبک به اندازه ای که برای تکثیر تا یک لیتر لازم است نیز همراه میشود ، البته قطره آهن نیز به مقدار کافی به آن افزوده شده است . کافیست بطور عادی یک لیتر آب بدون کلر از همان آب شهر از قبل آماده کرده و این پورد استارتر را داخل آن حل و بطور تدریجی به محیط کشت جلبک بیافزایید .

نکته مهم اینجاست پس از آنکه کشت توسط استوک اسپیرولینا شروع و انجام شد این بدان معنی نیست که این جلبک میتواند جایگزین غذاهای مرسوم و معمول باشد . بلکه به عنوان یک مکمل فوق العاده از هر گونه سوء تغذیه جلوگیری کرده اما برای روند کامل روشد و سلامتی در نواحی مختلف مانند پوست ، مو ، عضلات ، استخوانها و .. لازم است انواع عالی خوراک و طعام نیز مانند معمول خورده شود .

معلولا در فواصل نزدیک خوب است اسپیرولینا را بصورت حضوری خریداری نمایید تا خیلی زود به مکان و شهر خود برسید و ذخیره زنده جلبک را در محیط متعادل و نیمه تاریک برای ریکاوری قرار دهید ، البته ارسال بصورت پست و تیپاکس نیز معمولا بدون اذیت برای جلبک است هر چند تکان های بین را به آنها استرس وارد میکند . تنها نکته قابل توجه دمای بالای 40 درجه در تابستان است که در هنگان ارسال باید آن را در نظر داشت چرا که این دما جلب را از بین میبرد . پس از دریافت استوک جلبک باید آن را باصطلاح ریکاوری نمایید تا استرس از آنها دور شود . برای یادگیری کشت و تکثیر اسپیرولینا در میتوانید از کتابجه با توضیحات کاربردی استفاده نمایی ، چه دمایی برای آن خوب است یا لیست غذای این جلبک چیست و نحوه برداشت محصول .