آیا قالیبافی سود دارد ؟ چگونه شروع کنیم ؟

آیا قالی بافی سود دارد؟ از کجا شروع کنم؟

راهنما 09191073763

آیا قالیبافی سود دارد ؟ از کجا شروع کنیم ؟

شاید نمیدانید که با داشتن هشت میلیون تومان میتوانید کار پر برکت قالیبافی در خانه را شروع کنید. جالب اینجاست حتی اگر این مبلغ را نیز نداشته باشید پس از گذراندن سه ماه آموزش رایگان قالیبافی در مراکز فنی حرفه ای در سرتاسر کشور میتوانید این مبلغ مورد نیاز را از وزارت صنعت و معدن بصورت تسهیلات وام دریافت کنید . در ضمن کلیه مواد اولیه مورد نیاز برای آموزش شما در طی این دوره نیز رایگان میباشد. پس از این مراحل میتوانید یک دارقالی شش متری را دست بگیرید و شروع کنید. اگر بصورت شغل به این حرفه نگاه کنید این دار قالی را میتوانید طی مدت 9 ماه به اتمام برسانید. بسته به آنکه این دار قالی 6 متری را سفارش گرفته باشید یا خودتان شروع کرده باشید بطور میانگین این دارقالی 8 میلیون هزینه داشته و در پایان کار آن را از شما 32 میلیون تومان براحتی میخرند.

پس از این مراحل که میتوان کار را در منزل انجام داد و هیج نیاز به تکنولوژی خاص و یا کارگاه نیست ، اکنون با کمی سرمایه میتوانید یک کارگاه قالی بافی راه اندازی کنید و برای سایرین نیز کارآفرینی کنید و مدیریت آسان سود بیشتری نیز ببرید. در واقع بازپرداخت وام اولیه سالانه 2 میلیون تومان میباشد ، پس میتوانید باقی 30 میلیون را سرمایه کنید و یک فضای مثلا پنجاه متری تهیه کنید، حدود سه نفر را مشغول بکار کنید تا در کار بافت سه دستگاه 6 متری شما را یاری کنند.

برای مثال در کارگاهی که بازدید کردیم یک فرش تمام ابریشم که فرش نفیس حساب میشود بصورت پیش فروش در حال بافت بوده که حدود یک سال بافت آن بطول انجامیده و در انتها 45 میلیون قرار به فروش آن بوده . در مثالی دیگر یک قالی 24 متری تمام ابریشم بصورت سفارش گرفته شده و بافته شده است. سفارش دهنده تاجری در قم بوده که با سفارت ژاپن قرار داد داشته .مبلغ قرارداد بافنده  با این تاجر یک میلییارد تومان بوده، این فرش طی سه سال با هزینه مواد اولیه و دستمزد بافنده گان حدود 280 میلیون تومان تولید شده بود. وقتی سفارش گرفته میشود بافنده حق فروش آن فرش را به شخص دیگر ندارد. در انتها سفارش دهنده مبلغ از پیش تعیین شده را که گاهی بصورت قرارداد هم نوشته شده به شما  پرداخت خواهد کرد.

در برخی از نماشگاه ها وزارت صنعت و معدن و برخی نهاد های دیگر ممکن است مکانی در اختیار شما قرار دهند تا محصولات بافته شده خود را در معرض فروش قرار دهید. برای تهیه مواد اولیه مانند نخ ابریشم میتوانید به نمایندگی های فروش در تبریز، مشهد، قم و مراکز سایر شهرها مراجعه نمایید. برای داشتن کارگاه قالی بافی میتوانید از اداره صنعت و معدن با ارائه مدارک اتحادیه ، مدارک فنی حرفه ای، مجوز لازم را دریافت کنید. توجه قالی باقی مانند آشپزخانه و دوزندگی فقط مخصوص خانم ها نیست و آقایان هم براحتی میتوانند در این کار شرکت کنند و حتی درآمد ماهیانه حدود 20 میلیون تومان نیز داشته باشند. اکنون برخی از سوالات ذهن شما که آیا قالیبافی چگونه کاریست و درآمد حاصل از آن تا چه قدر میتواند باشد ، پاسخ نسبی داده شده است .

دوستان بافنده کارگر و استادکاران عزیز پس از بافتن فرش و قالی خود میتوانید با موبایل و یا دوربین چند عکس از آن بیاندازید و با نوشتن مطلبی ساده در مورد خود و فرش که بافته اید آن را ما ارسال کنید تا در سایت قرار گیرد و انشالله گاهی نیز از این طریق بتوانید آثار خود را بفروش برسانید ، برای قرار ارائه تصاویر فرش و قالی به این صفحه مراجعه کیند .خرید فروش قالی فرش مستقیم بدون واسطه اینترنت

درست است که فرش و قالی و گبه و تابلوفرش بافی از کارهای پر برکت و حلال میباشند ، اما اگر بازاریابی مناسبی نکنید و مشتریان خوب و بدرد بخور نداشته باشید بقول مادر بزرگ یکی از دوستان میگفت فایده ای ندارد و فقط عمر و چشم و دست خودت رو میزاری روی این کار ! همسو با اهداف کلی ...ادامه مطلباکنون تخفیف ویژه نوروزی تمام محصولات سایت اینجا کلیک کنید